Круглий стіл відповідності освіти соціально-економічним вимогам щодо підготовки фахівців

В конференц-залі університету  відбувся круглий стіл  «Інтеграція освіти та соціально-економічні вимоги щодо підготовки фахівців».

Організатори заходу: директорат  навчально-наукового інституту економіки та менеджменту і викладачі  кафедри  обліку і аудиту. Модератор круглого столу – доцент кафедри обліку і аудиту Ольга Осадча.

В обговоренні  взяли участь представники Управлінь обласної  державної адміністрації, Державної фіскальної служби, обласного центру зайнятості, АФ «Нива-аудит», ВГО «Асоціація платників податків», КНЗ «Рівненський обласний центр перепідготовки  та підвищення кваліфікації працівників», ПрАТ «Костопільський завод скловиробів»,  аудиторські компанії, викладачі та студенти університету.

Впродовж  круглого столу  у жвавому обговоренні векторною стала теза дуальної системи професійної освіти.

Цікавими й актуальними були  доповіді голови постійної комісії  обласної ради з питань  науки, освіти та культури Алли Черній та головного спеціаліста Управління освіти і науки Майї  Андрєєвої щодо мотивації професійної та  науково-дослідної  підготовки у вищій школі, заступника директора обласного центру зайнятості Андрія Грещука про тренди ринку праці області  та критерії відбору фахівців роботодавцями, аудитора Людмили Волошин  про  професійні компетенції майбутніх економістів,  директора АФ «Нива-аудит»  Степана Павлюка.

Особливо емоційним  був виступ  голови правління ПрАТ «Костопільський завод скловиробів» Сергія Кучерука, який  відмітив  відсутність підготовки фахівців з хімічної  технології скла в цілому по Україні і затребуваність в останніх. Лише в Рівненському  регіоні  працює  три склозаводи.  Сергій Анатолійович ще раз наголосив на актуальності підготовки фахівців за дуальною формою освіти, де підготовка фахівця  відбувається  на базі освітньої установи, а практична  діяльність – на робочому місці.

Підсумком  обговорення та дискусій  круглого столу стало ухвалення резолюції із врахуванням зауважень та доповнень.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,