Онлайн-семінар з дистанційних технологій навчання

В  конференц-залі університету відбувся другий онлайн-семінар  із циклу семінарів «Сучасні аспекти дистанційних технологій навчання».

Як розповів директор навчально-наукового інституту заочно-дистанційного навчання  Юрій Турбал, у першому  онлайн-семінарі взяли участь керівники гуртків інформатики Рівненщини та представники  Рівненського  обласного  центру  науково-технічної  творчості учнівської молоді.

Друга онлайн-зустріч відбулася з представниками технікумів і коледжів Луганської і Донецької областей. В ході роботи  семінару відбулось  обговорення практичних аспектів імплементації наказу МОН України № 761 від 14.07.2015 “Про внесення змін до Положення про дистанційне навчання” , а також розглянуто  сучасні технологічні платформи для організації навчального процесу дистанційно.

Спікером семінару виступив Юрій Васильович Турбал, який розповів про сучасні дистанційні технології навчання, зокрема, платформи для управління процесом навчання, так звані LMS системи – Moodle, eLearning Server 3000, Atutor, LAMS, Lotus Learning Space, Blackboard Learning System  та ін., платформи для організації WEB-конференцій, зокрема, Google Hangouts,  а також сучасні сервіси від компанії Google – GSuite for Education. Технічне забезпечення семінару здійснював відділ дистанційного навчання НУВГП, який провів значну підготовчу роботу та вивчення можливостей сучасних платформ при одночасному online під’єднанні великої кількості учасників.

Для проведення семінару була використана платформа  Google Hangoutson Air, яка забезпечила автоматичний запис семінару в You Tube (семінар переглядався online у  більш  ніж 40-ка навчальних закладах Луганщини та Донеччини).

У свою чергу,  директор Східного локального центру заочно-дистанційного навчання Володимир Московченко  розповів про діяльність центру та напрями підготовки фахівців у ньому.

Наступний семінар відбудеться вже за кілька тижнів із залученням учнів коледжів та технікумів Донеччини й Луганщини,  а також учнів середніх шкіл, що знаходяться в зоні розмежування та які повністю перейшли на дистанційне навчання.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,