Нові рішення в організації практики студентів-першокурсників спеціальності «Туризм»

Навчатись подорожуючи,  відчути себе «споживачем та продавцем» туристичних послуг одночасно – ось гасло студентів спеціальності «Туризм». Цього року навчальна практика «Вступ до фаху» для студентів-першокурсників, кафедрою туризму та готельно-ресторанних послуг вперше була розділена  на два періоди – літній та зимовий. Це дає змогу студентам досліджувати туристично-рекреаційні ресурси як в літню пору року, так знайомитись з зимовими видами  туризму та відпочинку.

Місцем проведення першого етапу практики було обрано мальовничий куточок Українських Карпат – гірськолижні курорти «Пилипець» та «Подобовець», що входять до туристичного регіону Боржавських полонин. Оселившись в одній із туристичних агросадиб села Пилипець, Міжгірського району Закарпатської області, студенти вивчали туристичні дестинації та інфраструктуру гірськолижних комплексів: піднялись на вершину Гимба (1491 м) Боржавського хребта, відвідали рекреаційну зону біля водоспаду Шипіт, ознайомились з умовами проживання в готельних комплексах та агросадибах території, системою роботи канатно-крісельних та канатно-бугельних доріг, особливостями гірськолижних трас, додатковими видами послуг тощо.

Нові враження та безліч фотографій на фоні мальовничих ландшафтів Карпат, перші спроби катання на лижах, санках та клейонках в горах, дегустація традиційних страв Карпатського регіону, відвідування закладів оздоровлення та рекреації та багато інших позитивних моментів здобули студенти-першокурсники на першому етапі проходження практики.

Андрій Романів,
кафедра туризму та готельно-ресторанних послуг