Захист магістерських робіт спеціалізації «Міське будівництво та господарство»

20 лютого на кафедрі міського будівництва та господарства відбувся захист магістерських робіт. Роботи виконувались на базі реальних об’єктів на замовлення міста. Тематика представлених робіт стосувалася всього спектру проблем міста: від вибору планувальної структури житлового комплексу та призначення типу розв’язки до модернізації та енергоефективності  будівель. Цікавими були різні методи представлення робіт, які включали в себе аналіз існуючого стану і проблематики міських об’єктів та територій,  графічні матеріали, презентації, візуалізації проектних рішень та відео комп’ютерного моделювання транспортних потоків.

Комісія у складі викладачів кафедри та голови, запрошеного фахівця-містобудівельника з Німеччини Торальфа Вайзе, віце-президента Фонду підтримки будівельної галузі, була приємно вражена проведеною роботою,  презентаціями проектів та великою кількістю питань, які задавали присутні.

Комісія рекомендувала розвинути наукову тематику роботи студента Кардаша Дмитра, а саму роботу «Оптимізація планування житлової забудови в сучасних умовах міст» відправити на конкурс. Також було рекомендовано до впровадження комплексну магістерську роботу студентів Ткачука Юрія та Тлумака Степана на тему «Містобудівне обґрунтування вибору типу транспортної розв’язки (на прикладі реконструкції перетину вулиць Дубенська-Макарова в м. Рівне).

Пропонується і надалі розвивати комплексний погляд на місто, як просторову систему з урахуванням усіх факторів впливу.

Людмила Піліпака,
кафедра міського будівництва та господарства