Почесне місце редакційно-видавничого відділу серед видавництв краю

Почесне місце редакційно-видавничого відділу  серед видавництв краю

Щороку  анотований каталог «Книга Рівненщини» залишається єдиним  виданням в Рівненській області, через яке Рівненська обласна універсальна наукова бібліотека  інформує широкі кола  громадськості про видавничу продукцію краю. І хоча по Україні тираж видань за останні роки зменшився, цього не можна сказати про Рівненщину, і про редакційно-видавничий відділ НУВГП зокрема. Адже саме за підсумками 2017 року редакційно-видавничий відділ НУВГП визнано одним з найкращих в області.

Редакційно-видавничий  відділ  НУВГП  створений 1996 року. Проте діяльність його розпочалася значно раніше…

2000 року університет отримав свідоцтво Державного комітету інформаційної політики України як суб’єкт видавничої діяльності.

Сьогодні редакційно-видавничий відділ є суб’єктом видавничої справи і віднесений до Державного реєстру видавців, виготівників і розповсюджувачів видавничої продукції (свідоцтво ДКІПУ РВ № 31 від 26 квітня 200 5р.)

Технічну базу РВВ  складає сучасна комп’ютерна техніка, обладнання для якісного монохромного та кольорового друку, машини та пристрої для післядрукарської обробки.

Редакційно-видавничий відділ виготовляє бланкову продукцію,  роздатковий матеріал, газети, журнали, сигнальні примірники книг (всього за 2017 рік було виготовлено  200 тис. арк. чорно-білого друку формату А-4); обкладинки та ілюстрації до книг і журналів, грамоти, сертифікати, посвідчення, візитки, вказівники, оголошення, рекламну та представницьку продукцію повнокольорового друку (всього 24 тис. арк. формату А4 за 2017 рік).

Дипломи випускників, додатки, залікові книжки, журнали обліку роботи, грамоти, сертифікати, офіційні листи та ін. – ця  продукція виготовляється у новому фірмовому стилі НУВГП.

Електронні версії усіх видань університету розміщено в цифровому репозиторії і знаходяться у відкритому доступі за посиланням http://ep3.nuwm.edu.ua для усіх користувачів. Зараз тут зберігається  понад 600 книг,  2000 методичних вказівок авторефератів, більшість з яких – видання  РВВ.

А ось придбати будь-яке видання редакційно-видавничого відділу можна через Інтернет-магазин «Комора». Тут  http://sbu.nuwm.edu.ua  користувачі можуть  ознайомитися  із каталогом видань, анотаціями та зображеннями обкладинок книг.

Відділ  з кожним роком збільшує  потужності  та обсяги видання друкованої продукції.

Так, у 2016-2017 навчальному році  редакційно-видавничим відділом  підготовлено до друку і видано  три підручники, 13 монографій, 21 навчальний посібник, 12 випусків збірників наукових праць, 20 авторефератів дисертацій,  два випуски довідників  для вступників.

Редакційно-видавничий відділ  активно бере участь у виставках та презентаціях. Впродовж 2001-2005 років  відділ представляв свої видання на Міжнародній  виставці “Книжковий сад” у  Києві і був нагороджений Дипломом за активну участь. За активне поповнення бібліотечних фондів Рівненської обласної бібліотеки відділ неодноразово був нагороджений Почесними грамотами обласних виставок книжкових видань, видавничих організацій та поліграфічних підприємств Рівненщини. А на “Обласній виставці книжкових видань, видавничих організацій та поліграфічних підприємств Рівненщини”,  присвяченій 10-річчю Незалежності України – Почесною грамотою за високоякісну працю.

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю