Зимова школа-семінар в Карпатах

Від зимових засніжених гірських хребтів завжди віє якоюсь незвіданою красою, відчуттям екстриму та небезпеки для тих, хто намагається їх підкорити. В період з 12 по 16 лютого спільними зусиллями кафедри туризму та готельно-ресторанної справи і кафедри фізичного виховання НУВГП була проведена унікальна зимова школа-семінар «Організація зимових походів та безпека туристів в горах». Місцем проведення заходу було обрано  урочище Козьмещик, що розташоване  в межах Карпатського біосферного заповідника на Рахівщині. Саме звідси стартує більшість зимових сходжень на вершини Чорногірського масиву:  Говерлу та Петрос.

У школі-семінарі взяло участь 25 учасників різного віку та туристичного досвіду, яких вабить жага подорожей та пригод: студенти-першокурсники спеціальності «Туризм», магістри спеціальностей «Екологія» та «Фізична терапія, ерготерапія», викладачі університету, працівники інших установ Рівненщини.  Інструкторами проведення школи-семінару від НУВГП стали  доцент кафедри туризму та готельно-ресторанного господарства, КМСУ зі спортивного туризму Романів А. С. та старший викладач кафедри фізичного виховання, КМСУ зі спортивного туризму Петрук Л. А. Крім того, своїм туристичним досвідом мали змогу поділитися члени Федерації спортивного туризму у Рівненській області: МСУ зі спортивного туризму Чалій Л. В., КМСУ зі спортивного туризму Чалій І. І. та Давидюк І. В.

Мінливість погодних умов не стала на заваді реалізації основних заходів програм. Уже на другий день після прибуття в гори група в повному складі здійснила успішне сходження на найвищу точку України – гору Говерлу. Ще через день учасникам вдалось підкорити одну із найскладніших вершин Карпат в зимовий період – гору Петрос. Останній день школи-семінару дозволив учасникам освоїти окремі прийоми та техніку подолання перешкод на організованих дистанціях зі спортивного туризму. Фотографії унікальних гірських пейзажів, море позитивних емоцій, неоціненний туристичний досвід та багато іншого змогли привезти з собою учасники школи-семінару із  зимових Карпат.

Андрій Романів,
кафедра туризму