Школа лідерства: як створити авторське портфоліо у наукометричних базах

Цього дня на лекційному занятті завідувач відділу інформаційних технологій та комп’ютерного забезпечення Наукової бібліотеки НУВГП Валентина Перелигіна розповідала про те, як створити та підтримувати актуальний статус персонального авторського портфоліо в наукометричних базах даних.

Тож слухачі школи дізналися про компанію Clarivate Analytics, яка відбирає, аналізує та надає якісну інформацію для науковців, викладачів, видавців, бібліотекарів, медиків, працівників патентних відомств, фарм ринку, управлінців. Адже саме  Clarivate Analytics належить і вдосконалюється, як і інші:  платформа Web of Science. На ній  розміщено бази наукової літератури і патентів. Платформа  охоплює матеріали з природничих, технічних, біологічних, суспільних, гуманітарних наук і мистецтва.

Окрім того, з презентації присутні дізналися:  як зареєструватися  на платформі Web of Science, у тому числі віддалено, створити профіль Researcher ID  для представлення публікацій, користуватися  налаштуванням сповіщення про цитування, а також як шукати та використовувати наукометричні БД, розрахувати  імпакт-фактор та індекс Гірша, використовувати End Note у наукових статтях.

Валентина Євгенівна наголосила, що весь пройдений теоретичний матеріал слухачі закріплять на практичному занятті.

До речі, минулого року  за кошти держбюджету наша Наукова бібліотека, як і ще 63 бібліотеки вишів України,  отримала доступ до міжнародної бази даних Web of Science (відповідно до наказу МОНУ від 19.09.2017 № 1286).

Більше фото у

Наталія Пархомчук,