100-річчя геологічної служби України

02 лютого 2018 року Державна служба геології та надр України святкувала 100-річний ювілей з Дня створення геологічної служби України. Урочиста подія відбувалася в Міжнародному центрі культури і мистецтв Федерації профспілок України (більш відомому як Жовтневий палац), театральна зала якого вміщує близько двох тисяч глядачів.

Геологічна галузь нашої держави є досить перспективною та цікавою міжнародному геологічному суспільству. Офіційна історія геологічної служби України розпочалася 1 лютого 1918 року, в той час коли урядом було затверджено Статут і штат Українського геологічного комітету. Впродовж століття служба неодноразово була реорганізована. 9 грудня 2010 року відповідно до Указу Президента України утворена Державна служба геології та надр України, яка в даний час є центральним органом виконавчої влади та реалізує державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр. Вибудована впродовж 100 років кваліфікованими фахівцями, служба здійснює державну політику у сфері геологічного вивчення та раціонального використання надр, представляє геологічну галузь України на міжнародному рівні, тримає руку на пульсі передових досягнень геологічної галузі у світі! Геологи, картографи, геодезисти та інші фахівці стоять на захисті національних інтересів України, забезпечують фахове управління потенціалом надр.

З нагоди ювілею відбулися урочистості збори і святковий концерт. В заходах святкування брали участь представники кафедри геології та гідрології Іван Залеський, Марія Криницька, Галина Бровко, які своєю відданою та творчою працею на ниві геології здійснили вагомий внесок у розвиток сировинного потенціалу рідного краю.

Марія Криницька,
кафедра інженерної геології та гідрогеології