Екскурсія студентів до Львівського національного університету ім. Івана Франка

7 лютого 2018 року, під час навчальної геологічної практики, відбулася екскурсія студентів групи Г-11 на чолі з куратором, старшим викладачем кафедри геології та гідрології Г.В. Мельничуком до Львівського національного університету ім. Івана Франка (в рамках договору про співпрацю № 33 від 31 липня 2013 року між НУВГП і ЛНУ).

Наші студенти ознайомились з експозицією мінералогічного музею імені академіка Євгена Лазаренка, одного з найдавніших музеїв Львова, заснованого у 1852-53 роках професором природничої історії Гіацинтом Лобажевським. Окрасою музею є унікальні зразки, серед яких кристал-гігант апатиту (масою понад 160 кг) із Забайкалля, крупні кристали кварцу, топазу і берилу із Волині та багато інших коштовних каменів. Експозиція і фонди музею служать базою для учбової і науково-дослідницької роботи студентів геологічного факультету, аспірантів, вчителів, учнів.

Студенти відвідали також палеонтологічний музей, що є одним із найдавніших палеонтологічних музеїв у Європі, фонди якого репрезентують регіональну палеонтологію різних регіонів України та світу. Сьогодні в музейному фонді експонати, зібрані декількома поколіннями австрійських, польських та вітчизняних геологів. Це понад 18 тисяч рідкісних палеонтологічних та геологічних зразків. Експозиція музею дозволяє наглядно показати історію геологічного розвитку нашої планети, послідовно схарактеризувати розвій життя на Землі, усі (від найдавніших до теперішніх) етапи еволюції органічного світу та біосфери.

Відбулися також зустрічі з викладачами та аспірантами кафедр мінералогії, історичної геології та палеонтології геологічного факультету ЛНУ ім. І. Франка, де обговорювались актуальні питання співпраці щодо обміну навчально-методичними надбаннями, проходження практик студентами та наукового партнерства з кафедрою геології та гідрології НУВГП.

Студенти мали можливість також познайомитися з історико- архітектурними пам’ятниками Львова.

Віктор Мельничук,
кафедри геології та гідрології