НУВГП у рейтингу Webometrics-2018

Webometrics опублікував рейтинг світових університетів за рівнем їх присутності в мережі станом на січень 2018 року.

До речі, рейтинг  присутності складає  Лабораторія кіберметрики («Cybermetrics Lab») при найбільшому в Іспанії дослідницькому центрі Consejo Superior de Investigaciones Cientificas (Вища рада з наукових досліджень) Національної дослідницької ради Іспанії («Spanish National Research Council», CSIC), яка діє при Міністерстві науки та інновацій Іспанії з 2004 року. Дані  публікують двічі на рік (у червні-липні та січні).

У процесі складання Webometrics Ranking of World's Universities розробниками враховується кількість проіндексованих пошуковими системами сторінок сайту вищого навчального закладу, зовнішні посилання на нього, цитованість ресурсу, а також кількість завантажених на сайт файлів. Тобто оцінюється змістовна та інформаційна складова web-сайту університету. А ось показники відвідуваності та дизайн сайтів при складанні рейтингу  розробниками не беруться до уваги.

На сьогодні аналізують понад 20 000 вищих навчальних закладів і визначають їхнє місце відповідно до ступеня представлення своєї діяльності в Інтернет-просторі, застосовуючи свою власну методологію оцінки. Кількість аналізованих вишів з кожним роком зростає.

Торік свої рейтингові web-місця отримали і 327  вищих навчальних закладів з України.

Згідно з результатами рейтингу  «Водний» університет  посів 55 позицію, піднявшись на  33 сходинки  вгору, порівняно із попереднім  роком. Цього вдалося досягти  завдяки  збільшенню кількості проіндексованих сторінок пошуковиком Google, гіперпосилань на домен університету  та кількості доменів, з яких вони здійснюються. Окрім того, майже вдвічі  збільшилась кількість  присутніх на сайті університету файлів у форматах Adobe Acrobat(.pdf), Microsoft Word (.doc, .docx) та Microsoft PowerPoint(.ppt), проіндексованих академічною пошуковою системою Google Scholar. Проте за показником якості (EXCELLENCE) – науковими статтями,  опублікованими авторами університету в журналах, проіндексованих бібліометричною базою SCOPUS, НУВГП поступився  на 19 місць.

Нижче наведені місця НУВГП в рейтингах  за основними параметрами присутності:

PRESENCE (Присутність). Так, за кількістю  присутніх на сайті університету сторінок усіх форматів, проіндексованих пошуковою системою Google, 3670 місце (попередній показник: 4525).

IMPACT (Вплив) – комбінація кількості зовнішніх гіперпосилань на домен  університету (externalinlinks) та кількості доменів, з яких ці посилання надходять (referringdomains). Для збільшення валідності даних використовується два провайдери: Majestic SEO  та ahrefs. Тому результуючі значення externalinlinks та referringdomains обирається як максимальні з цих двох джерел. Кількість таких лінків свідчить про видимість університету і важливість опублікованих матеріалів (велика частина таких лінків служить подібно до цитування в бібліографії). Тож за цим рейтингом у нашого закладу 12440 місце (попередній показник: 13212).

OPENNESS (Відкритість).  За кількістю  присутніх на сайті університету файлів у форматах Adobe Acrobat(.pdf), Microsoft Word (.doc, .docx) та Microsoft PowerPoint(.ppt), проіндексованих академічною пошуковою системою GoogleScholar,  ми посідаємо 3462 місце (попередній показник: 5458).

EXCELLENCE (Висока якість). Ця якість вимірюється  науковими статтями,  опублікованими авторами університету в журналах, проіндексованих бібліометричною базою SCOPUS, та входять до складу 10% статей, найбільш цитованих у своїх наукових галузях за версією Scimago Group.  Тож тут ми 5246  (попередній показник: 5227).

Аби  щабель закладу ріс, необхідно  постійно переглядати  мережеву політику,  збільшувати  обсяг і якість  електронних публікацій, сприяти  активному використанню Web-засобів у роботі університету.

Наталія Пархомчук,
сектор зв'язків із громадськістю