Можливості створення Рівненського ІТ-кластеру обговорили у НУВГП

Можливості створення Рівненського  ІТ-кластеру обговорили у НУВГП

У  «Відкритому просторі» відбувся науково-практичний семінар «Перспективи створення Рівненського ІТ-кластеру».

Організатори заходу – ННІАКОТ, РОДА та Департамент  економічного розвитку і торгівлі.

Із привітальними словами до присутніх звернулися директор ННІАКОТ Петро Тадеєв та проректор з науково-педагогічної та навчальної  роботи Валерій Сорока.

Про історію становлення та розвиток  ІТ- кластерів в Україні доповів Петро Тадеєв. Керівники лабораторії «Noosphere Engineering School» Юрій Вдовіченко (м. Дніпро) та  Марина Лещенко
(м. Черкаси) розповіли про освітні програми серед пріоритетів діяльності ІТ-кластеру.

Актуальною для присутніх стала доповідь виконавчого директора ТОВ «Реноме-Смарт»  Сергія Теліженка «Співпраця органів державної влади та ІТ-компанії. ЦНАП».  Зокрема,  у питаннях до пана Сергія учасників семінару цікавило, коли можна  буде замовляти довідки он-лайн, а у ЦНАПі їх лише отримувати, та  за якими критеріями підготовки  «Реноме-Смарт»  набирає в свою компанію айтішників.

Про роль інформаційних корпорацій у територіальних ІТ-кластерах розповів менеджер проектів асоціації «Noosphere» (м. Дніпро) Анатолій Гладченко. Від патентного повіреного  Юрія Трачука
(м. Рівне) учасники семінару дізналися про інтелектуальну власність на ІТ-продукти на північно-американських ринках.

З доповідями також виступили завідувач кафедри комп’ютерних наук Юрій Тулашвілі, завідувач кафедри державного управління, документознавства та інформаційної діяльності Ігор Сазонець, старший викладач кафедри міжнародних економічних відносин Олена Качан та заступник директора  з економіки ТОВ «Вудрок України» ( м. Дніпро) Юрій Лецер.

Під час семінару його учасники  –  представники органів державної влади міста та області, ІТ-кластерів України, ІТ-компаній, викладачі вищих навчальних закладів, керівники підприємств та установ міста й області, не лише обмінялися практичними навичками  та власним досвідом, а й поспілкувалися у неформальній обстановці та подискутували.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,