Доктори філософії зможуть захищатися в разових вчених радах

Доктори філософії зможуть захищатися в разових вчених радах

МОН України збирається впровадити такий експеримент, доки Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти створюватиме потрібну базу для атестації за новими phd-програмами.

Наукова атестація  докторів філософії відбуватиметься  через захист їх дисертацій у разових вчених радах. Про це повідомила Міністр освіти і науки України Лілія Гриневич під час виступу з доповіддю: «Вища освіта України в контексті розвитку творення європейського простору вищої освіти».

Міністр відзначила, що за законом необхідну нормативно-правову базу для цього має розробити Національне агентство із забезпечення якості вищої освіти. Але на даний момент агентство тільки сформовано, й затверджено його склад, тож потрібен час для її розробки та  впровадження в дію.

МОН  України підготувало проект постанови Уряду щодо наукової атестації докторів філософії, що як експеримент передбачає створення разових вчених рад у складі п’яти  осіб.

Лілія Гриневич зазначає, що  кваліфікація та сфера наукової діяльності членів таких рад має точно  відповідати тематиці дисертаційного дослідження здобувача ступеня доктора філософії. Це обов’язково перевірятиме Міністерство освіти і науки України при  затвердженні складу даної вченої ради.

 

За матеріалами сайту МОНУ

 

Читайте також: Молоді вчені НУВГП – стипендіати Верховної Ради Україниназад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки