Сергій Остапчук – фінішер веломарафонів сезону 2017

На новорічно-різдвяні свята доцент кафедри геодезії та картографії за успішне подолання трьох веломарафонів отримав іменну футболку фінішера. Як виявилося, у своїй віковій категорії (50-59 років) він став єдиним, хто цього досяг. Про захоплення велоїздою і не тільки ми й попросили розповісти самого Сергія Миколайовича Остапчука:

- Ще навчаючись на географічному факультеті Київського державного університету ім. Тараса Шевченка, ми з друзями активно проводили дозвілля на лижах, ковзанах, велосипедах, байдарках, грали у футбол, ходили у походи. Словом, вели досить цікавий і різноманітний спосіб життя. Після здачі чергової зимової сесії домовилися з однокурсником навіть на лижах їхати з Києва додому (я родом з Рівненського району Рівненської області, він – із Славутського району Хмельницької області, відстань між селами 40 км). Лижі ми мали (обоє ходили на лижну секцію), склали маршрут, увечері спакували необхідне, а на ранок нас чекала грандіозна …. відлига. Не склалося. Влітку товариш запропонував уже поїхати додому на позичених велосипедах. Оскільки мені велосипед попався не зовсім справний, я все ж таки не ризикнув ним їхати, на відміну від товариша, який здійснив задумане і за 18 годин здолав 300 км та дістався домівки. Правда, злізти з ровера вже не міг. Прийшлося мамі будити сусідів, які його зняли з сідла і занесли знесиленого до хати.

Пройшли роки. А колишні захоплення не забулися. І нещодавно ми зустрілися з тим же товаришем у Гощі, куди кожен дістався своїм маршрутом вже на сучасних велосипедах. Там відвідали намічені визначні місця…

Пощастило мені стати і учасником змагань, організованих ГО «Спілка велосипедистів Рівного» та веломагазином «Рівело».

Всього ж відбулося три веломарафони. Перший: рівненська сотка "РІВНО 100" у форматі велопробіг-велоперегони, де кожен учасник мав можливість подолати 100 км розміченим маршрутом, другорядними автомобільними дорогами, з елементами «Париж-Рубе». При проходженні маршруту бажаючі могли ще й відвідати культурно-археологічний комплекс «Пересопниця», збудований на території древнього городища.

Другий – ґрунтовий марафон, який носив назву «Медовий трейл». Це досить мальовничий, але непростий маршрут протяжністю 100 км, який проходив в самому серці туристичного шляху «Медове коло» – лісами та лугами Полісся, стежками поряд річок та боліт, популярними місцями Рівненщини: Вишнева гора, кам'яна дорога Суського ботанічного заказника, Тунель кохання, руїни Клеванського замку та ін.

Третій – ґрунтовий марафон, який мав дві категорії – «100+ миль» і «50+ миль» з сумарним набором висоти до 2000 м. Пролягав широкими полями, вузькими улоговинами, густими лісами з неочікуваним гірським рельєфом та фантастичними краєвидами. Значна частина маршруту проходила через Дермансько-Острозький національний природний парк.

Підсумком веломарафонів минулого сезону стали три пам’ятні медалі-магніти та іменна футболка фінішера. Окрім мене, такі винагороди урочисто отримали ще 17 учасників.  Всього ж участь у «покатеньках» взяли близько 300 веломанів з різних міст України й Білорусі (Мінськ, Брест, Київ, Львів, Рівне, Вінниця, Хмельницький, Луцьк, Біла Церква, Шепетівка, Дубно, Вараш, Нетішин та ін.). Вони були поділені на п’ять вікових груп. На мою думку, такі яскраві велодійства сприяють не лише популяризації велоспорту та здорового способу життя, а й дозволяють неформально поспілкуватися в компанії однодумців, отримати заряд позитивних вражень та масу задоволення.

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю