Перший загально-університетський фотоконкурс

10 січня відбулася виставка фотографій фіналістів Першого загальноуніверситетського фотоконкурсу. Фотографія як мистецтво може найкраще і, власне, наочно показати наш погляд на цікаві речі, особливості чогось звичного, відкрити деталі, які не одразу помітиш, відобразити максимально широко та цікаво творче бачення певної теми, проблеми, контекстної ситуації. Організатор конкурсу, Андрій Кравчук, зазначає: «Ідея створення фотоконкурсу виникла ще рік тому, після того, як в нашому університеті проходила виставка видатного фотомитця Гжегоша Кубяка. Після спілкування з ним я зрозумів, що в Рівному є досить багато місць, де можна виставляти роботи. Але так, щоб студент міг випробувати власні сили або сам викладач не завжди має таку можливість. А чому не відкрити стіни університету для тих, хто тут є?».

Загалом було надіслано 91 фотороботу, з них 50 фотографій від студентів, 25 від викладачів, 10 від працівників та 6 фото від випускників. Фотороботи представлені у різноманітних жанрах – архітектурна та нічна фотографія, макрофотографія, пейзаж і портрет.

Конкурсні роботи були оцінені неупередженим професійним журі – фахівцями та експертами з фотографії, які максимально якісно та різносторонньо оцінили представлені роботи:

Сергій Бусленко, голова фотоклубу «Час»;
Сергій Щеглеватих, голова фотоклубу «Гранд»;
Олег Нестеренко, фотомитець.

Для представлення на фотовиставці було відібрано 29 робіт фіналістів. Втім, до винагородження подалися лише 3 найкращі фотознімки:

І місце – «Очікування», автор – Назар Васильчук, викладач Технічного коледжу НУВГП;
ІІ місце – «За хвилину до іспиту», автор – Богдан Шидловський, випускник ННІВГП;
ІІІ місце – «Одного разу у казці…», автор – Діна Нікитенко, випускниця ННІВГП.

Також нагороду від ректора «На власний погляд» отримала фотографія «Сталий розвиток» Дмитра Нікитенка, доцента кафедри економічної теорії НУВГП

Дмитро Нікитенко, розповідає про те, звідки розпочалось його власне захоплення фотографією: «Коли подорожуєш і хочеться зафіксувати не 200, 300 фотографій, а вже щось таке особливе – саме з цього моменту і почалось: пошук якихось особливих моментів, особливих видів, аби їх зафіксувати на камеру. А також можливість побачити незвичне серед звичайного».

Медалі та винагорода від ректора «На власний погляд» були виготовлені відомим Рівненським майстром-митцем ковальської справи Романом Велігурським.

Перший загальноуніверситетський фотоконкурс став відкриттям творчих робіт фотографів у Національному університеті водного господарства та природокористування!

Більше фото у

Олена Кравчук,