Студенти-гісівці використовуватимуть БПЛА у навчанні

Студенти-гісівці  використовуватимуть БПЛА у навчанні

Як ви пам’ятаєте, навесні минулого року  у конкурсі стартапів NUWEE CHALLENGE перемогу та грант здобули дві команди:   Р.М. Янчука, С.М. Трохимця, А.В. Прокопчука  з  проектом  «Застосування БПЛА в задачах моніторингу та оперативного картографування»  і  О.М. Клименка, М.О. Клименка  та І.І. Статника  з проектом  «Теоретичне обґрунтування і практична реалізація створення системи дистанційного моніторингу довкілля».

Тож завдяки  цій перемозі  студенти кафедри «Геодезії та картографії», які опановують дисципліну «Застосування БПЛА в ГІС», мають змогу це робити із використанням БПЛА. Саме цей гаджет і було закуплено за грантові кошти.

Вже з першого семестру навчального року студенти навчаються виконувати аерознімання за допомогою БПЛА, опрацьовувати малоформатні матеріали безпілотного аерофотознімання та створювати на їх основі високоточні великомасштабні планово-картографічні матеріали, будувати цифрові моделі рельєфу та місцевості, створювати її ортофотоплани, виконувати геоінформаційний аналіз знімків.

Сьогодні  стрімко зростає застосування в аерозніманні БПЛА.  Адже собівартість такої  зйомки на кілька порядків нижча, ніж пілотних літаків, і доступна широкому колу користувачів у різних сферах. Проте вартість потужного квадрокоптера з широкими можливостями є досить високою. Тому й готувати  кваліфікованих фахівців у цій області діяльності необхідно.

«Застосування безпілотних літальних апаратів в ГІС» – прикладна дисципліна, яка вивчає способи отримання та використання малоформатних матеріалів аерознімання, отриманих за допомогою безпілотних носіїв та створення на їх основі картографічної продукції для подальшого використання  у якості графічної основи для  ГІС та для вирішення широкого кола прикладних задач у різних сферах народного господарства.

Як розповів завідувач кафедри «Геодезії та картографії» Руслан Янчук, вже є домовленості з Управлінням містобудування та архітектури, сільськими радами  щодо спільного виконання  задач, зокрема, розробки генпланів, інспектування нових масивів щодо забудов та інші з використанням квадрокоптера.

Окрім того, цей гаджет є корисним і, подекуди,  необхідним  для застосування у навчальному процесі багатьох кафедр нашого вишу й  у дослідженнях науковців.

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю