Проектний менеджмент від Кшиштофа Лонтки

День навчання проектному менеджменту для студентів, і не тільки, відбувся  у НУВГП. Адже серед присутніх у «Open Office»  були  й  викладачі та  слухачі-учасники з міста.

На запрошення проректора Олега Лагоднюка, вчив присутніх цій нелегкій справі  польський проектний митець, голова Керівного комітету програм та проектів, фінансованих Євросоюзом, організатор і громадський діяч Кшиштоф Лонтка(Люблін).

Розпочалися студії з огляду основних принципів проектного менеджменту, на яких базується шлях від поставленої проблеми до проекту. В першу чергу, зазначив пан Кшиштоф, проект повинен міняти окремо взятий  зміст проблеми на краще.  Адже саме для цього і створюються та реалізуються проекти, аби змінити щось у суспільстві і для суспільства.

Якісним  показником  проекту є кошти, отримані на його освоєння.  Окрім  того, Кшиштоф Лонтка поділився своїм ще студентським досвідом реалізації першого проекту , вартість якого складала 1000 евро.

Про свої проекти, яких зараз  реалізується у Харкові понад сто та  загальна вартість котрих понад 25 млн.грн., розповідали  заступник голови Молодіжної ради при Харківському міському голові Андрій Джміль  та голова постійної комісії з питань взаємодії зі студентським та учнівським самоврядуванням Молодіжної ради Дар‘я Михайлюта (Харків).

Звісно була присутня і практична частина проектного майстер-класу.  Учасники поділилися на команди для роботи у  різних  напрямках: спорт, культура, освіта,  медіа, безпека праці, підприємництво, молодіжна політика.  А далі   у своїй діяльності члени команд притримувалися наступного плану: повний аналіз своєї проблеми,  пріоретизація, постановка  підцілей та  конкретні  дії по  кожній з них із наступним узагальненням . Кінцевий результат  роботи  команд:  презентація  проекту та зауваження менторів.
На завершення  Кшиштоф Лонтка порадив самим наполегливим і бажаючим реалізації  власного проекту учасникам подальшого його просування  із залученням коштів на реалізацію від  спонсорів та міської влади. А ще учасники отримали домашнє завдання (!!!) від  польського вчителя  проектного менеджменту та запрошення на поїздку до Любліна.

Варто також зазначити, що співпраця НУВГП з Кшиштофом Лонткою є давньою і рік за роком, день за днем стає міцнішою, виливається у партнерство в проектах. Тож дякуємо польському гуру проектного менеджменту за черговий візит до нашого університету.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,