50-ти річчя творчоі праці в НУВГП Леоніда Дворкіна

50-ти річчя творчоі праці в НУВГП Леоніда Дворкіна

У  Науковій бібліотеці НУВГП  відкрилася виставка наукових та науково-педагогічних робіт,  присвячена 50-річчю наукової діяльності у Національному університеті водного господарства та природокористування заслуженого діяча науки і техніки України, академіка Академії будівництва України, доктора технічних наук,  професора Леоніда Йосиповича Дворкіна.

Леонід Дворкін –  один з провідних вітчизняних учених в галузі будівельного матеріалознавства і технології бетонів, відомий не лише в Україні, але і далеко за її межами. Його роботи опубліковані в  США, Великобританії, Польщі, Росії, Ізраїлі. За підручниками й навчальними посібниками автора навчаються студенти усіх  українських (та й не лише) будівельних вишів.

 Виставка робіт професора, підготовлена до цієї події в інформаційно-бібліотечному відділі бібліотеки, не могла не вразити навіть тих, хто добре знає досягнення видатного українського вченого  та представників його наукової школи.

 Наукові здобутки вченого  представлені понад тисячею праць, серед яких 55 підручників і навчальних  посібників, 36 монографій, 9 довідників, а ще 912 наукових  статей та доповідей, 112 авторських свідоцтв та патентів. 5 монографій опубліковані у видавництвах США, 3 – у видавництвах країн Європейського Союзу, 160 статей – у зарубіжних наукових виданнях.

Крім того, Леонід Йосипович підготував 24 кандидатів технічних наук, а його студенти неодноразово ставали переможцями  всеукраїнських олімпіад та конкурсів.

Більшість робіт, підготовлених професором Л.Й. Дворкіним, присвячена будівельному матеріалознавству, ресурсозбереженню в технології в’яжучих, бетонів, зокрема, проектуванню складів бетону та методам математичного планування в технології бетонування при розв’язанні складних технологічних задач, пов’язаних з оптимізацією прийняття рішень, регулювання параметрів в технології бетону та виробів на його основі. Ще в 60-х рр. минулого століття Леонід Дворкін одним з перших на території колишнього Радянського Союзу почав займатись цією проблемою. Її стосувалась значна кількість наукових праць, опублікованих в різні часи і, зокрема, докторські дисертації Леоніда та Олега Дворкіних, аспірантів та пошуковців.

Всі ці роботи мають не лише наукове, а й практичне значення. Зокрема, методи проектування складу бетону із заданими властивостями при використанні методів математичного планування були успішно застосовані при будівництві Рівненської та Хмельницької АЕС, Дністровської ГРЕС, на багатьох підприємствах будівельної індустрії західноукраїнського регіону та  інших регіонів України.

Леонід Йосипович успішно поєднує наукову і педагогічну роботу, здобутки в науковій галузі він намагається переносити і  в навчальний процес. Вчений  вперше запропонував теоретичні та методологічні основи викладання будівельного матеріалознавства у вищій школі. За створення комплексу оригінальних підручників і навчальних посібників з будівельного матеріалознавства Л.Й. Дворкін удостоєний премій Міністерства освіти України та Академії будівництва України ім. М.С. Буднікова  та інших почесних відзнак. Робота вченого також  відзначена багатьма відзнаками, серед яких і   Почесні  грамоти Кабінету Міністрів України, Президента України, дипломи та грамоти Академії будівництва ім. М.С. Буднікова, нагрудний знак «Петро Могила», грамоти Міністерства освіти і науки України,  Рівненської обласної ради, Національного університету  водного господарства та природокористування.

Професор Дворкін Л.Й. розробив ряд спеціальних курсів і підготував відповідні посібники для студентів різних будівельних спеціальностей. Він вперше написав підручники з будівельних матеріалів спеціально для гідротехніків, сільських будівельників, навчальні посібники по будівельних матеріалах з промислових відходів. Серед підручників і посібників – «Бетони і будівельні розчини» (Київ, 2008), «Використання техногенних продуктів у будівництві» (Рівне, 2009), «Опоряджувальні будівельні матеріали» (Рівне, 2011), «Будівельні мінеральні в’яжучі матеріали» (Москва, 2011, навчальний посібник «Будівельне матеріалознавство» (Київ, 2017) та інші.

 Університет може гордитися тим, що книги науковців школи професора Леоніда Дворкіна побачили світ в американському видавництві «Nova Science Publishers» (м. Нью-Йорк). Це «Multi-Parametric Concrete Compositions Design» («Багатопараметричне проектування складів бетону»),  «Construction Materials» («Будівельні матеріали») та «Mathematical experiments planning in concrete technology" («Математичне планування експерименту в технології бетону»), в Амстердамі побачило світ видання «Sustainability of Construction Materials”.     

Варто зауважити, що у вигляді електронного видання вже більше  року на багатьох Інтернет-сайтах представлена монографія професорів Леоніда та Олега  Дворкіних «Основи бетонознавства». Раніше видана в Україні та Росії,  нині користується популярністю й  в інших країнах світу, особливо при підготовці фахівців.

Леоніда Йосиповича Дворкіна  привітали колеги, його учні, представники виробництва. Теплі слова на адресу вченого  сказали, зокрема, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи Валерій Сорока,  професор Євгеній Бабич, директор навчально-наукового інституту будівництва та архітектури Руслан Макаренко, доценти Вадим Житковський, Олег Бордюженко,  директор Наукової бібліотеки Алла Крива та інші. Вони відзначили його великі здобутки, високі людські якості, широкий кругозір, ерудицію, високу працездатність та побажали подальших успіхів на науковій ниві і міцного здоров’я, а також передали вітання від ректора НУВГП Віктора Мошинського, навчально-наукового інституту будівництва та архітектури, Академії будівництва України.

Більше фото у 

 

Людмила Ступчук,
наукова бібліотека

 

Читайте також: Визначено найкращі ансамблі працівників освіти областіназад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки