Науковці України та Польщі обговорили у Рівному фінансову спроможність ОТГ

Вчора, 29 листопада,  у Рівному пройшла Міжнародна науково-практична конференція «Фінансова спроможність об’єднаних територіальних громад: очікування та реалії».

У жовтні цього року  науковці з різних міст України та Польщі вже зустрічалися в нашому обласному центрі,  аби у рамках Форуму об’єднаних громад  Рівненщини обговорити проблему кадрів для ОТГ. Тепер Національний університет водного господарства та природокористування знову зібрав наукову еліту України та Польщі, щоб  обговорити ще один аспект життєдіяльності об’єднаних територіальних громад –  фінансову спроможність.

Як зазначив у своєму привітальному слові заступник голови Рівненької обласної державної адміністрації Ігор Тимошенко, саме питання спроможності громад  є одним із найактуальніших. Процесу децентралізації немає альтернативи. Однак на сьогодні лише дві з 19 громад області  (ті, що вже попрацювали повний фінансовий рік) є бездотаційними. Іншим допомагає держава. Тому великі сподівання на новаторський підхід, на розкриття повного потенціалу громад, і наукова думка тут має зіграти провідну роль.

До самої суті питання вчені підійшли по-різному. Наприклад, доктор економічних наук, професор Інституту регіональних досліджень імені М.І. Долішнього НАН України (м. Львів) Ірина Сторонянська зробила порівняльний аналіз цілей реформи місцевого самоврядування та досягнутих фінансових результатів ОТГ.

А доктор економічних наук, професор Одеського національного політехнічного університету Елеонора Забарна зосередила свою увагу на  проблемах формування та протиріччях в стратегії розвитку територіальних громад в Україні. На думку доктора технічних наук, професора НУВГП Леоніда Кожушка, запорукою успішного розвитку громад є інноваційна політика реформ.

Підсумовуючи роботу конференції, директор Рівненського Центру розвитку місцевого самоврядування Руслан Сивий ( а саме ЦРМС за підтримки програми «U-LEAD з Європою» і був організатором заходу)  відзначив, що теоретичні доробки науковців мають бути покладені у практичну площину роботи громад області задля ефективного результату у повсякденній діяльності ОТГ.Також організаторами видано збірник матеріалів конференції.

Аліна Якимчук,
кафедра державного управління, документознавства та інформаційної  діяльності