Конференція студентів НУВГП

Вогню не було, але іскрило сильно – ось так можна охарактеризувати збори найвищого органу студентського самоврядування – студентського колективу. Але усе по порядку.

За декілька місяців до вчорашніх зборів ініціативна група студентів НУВГП звернулась до ректора із тим, що діюче Положення про Студентську раду  не відповідає  новим змінам у Законі України про вищу освіту  та потребує негайного редагування. Приблизно у той же час свої повноваження відповідно до кінця терміну склав  діючий голова студентської ради Дмитро Корчовий, а тому виникла іще і необхідність виборів нового лідера. Відповідно до чинного законодавства про нові вибори має оголосити ректор на зборах студентів.

І ось прийшов день, ректор оголосив про необхідність зборів студентського колективу, а організувала ці збори уже сама ініціативна група. На порядку денному було два основних питання: нові вибори голови Студради та нове Положення про цю ж Студраду.

І тут стало гаряче, адже представлення нового Положення викликало величезний резонанс:  хтось виявився згідним з ним, хтось ні, а хтось взагалі не читав. Голосувати довелося більше 5 разів, обговорювали більше години, була і критика, і питання, і відповіді, і все ж нове Положення було прийняте більшістю голосів. Що ж до основних змін – це абсолютно нова структура абсолютно нового Студентського парламенту, нові комітети та відділи, а також нова система голосування за голову – онлайн.

Друге питання також не було одностайно підтриманим, адже у ньому йшлося про те, що вибори нового голови Студентського парламенту відбудуться уже 11-12 грудня, тобто часу на реєстрацію та агітацію претендентів дуже мало. Але аргумент на підтримку цього залізний  – сесія підходить до кінця, далі довгі зимові канікули, і студентство не може залишатися без керівника так довго. Та й онлайн-вибори дадуть змогу проголосувати зі свого гаджета навіть не відвідуючи університет.

Насправді той факт, що жодне рішення не було прийнято одностайно і без обговорення, є лише плюсом, адже це означає, що студентам не байдужа доля університету і вони готові боротися за його краще майбутнє, тож дякуємо усім, хто долучився, та запрошуємо до участі у виборчих перегонах!

Більше фото у

Віталій Прокопець,