Лауреат Державної премії

Указом Президента України №374/2017 від 18 листопада 2017 року на підставі подання Комітету з Державної премії України в галузі освіти присуджено  Державну  премію  України в галузі освіти випускнику Українського інституту  інженерів водного господарства (1977 р., гідротехнічний факультет), директору  Інституту телекомунікацій і глобального інформаційного простору НАН України, доктору технічних наук, професору, члену-кореспонденту Національної академії наук України, заслуженому діячеві науки і техніки України  Олександру Миколайовичу ТРОФИМЧУКУ .

Олександр Миколайович розробив моделі динаміки насичених рідиною пористопружнопластичних середовищ та методики розв'язання задач сейсмостійкості споруд.

За його участі в Україні запроваджене використання геоінформаційних систем та даних дистанційного зондування Землі при проведенні досліджень з питань екологічної безпеки, визначенні українського природно-ресурсного потенціалу,оптимізації аналізу забруднень поверхневих вод та ґрунтів, моделюванні глобальних біосферних процесів тощо.

Так, дослідження застосовувалися   при  аналізі динаміки об'єкта «Укриття» Чорнобильської АЕС, проектуванні гравітаційних морських платформ, оптимізації роботи водних господарств, складанні електронних природоохоронних карт і атласів.

Під його керівництвом створено типову регіональну інформаційну систему екологічного менеджменту (у рамках програми українсько-канадського співробітництва «Розвиток управління навколишнім середовищем в Україні, район басейну р. Дніпро»

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю