День філософії

Традиційно Всесвітній день філософії кафедра філософії НУВГП відзначає низкою заходів. Зокрема, цього року ми долучилися до визначної події, яку святкує весь християнський світ – 500-ліття Реформаційного руху, що спричинив глибинні соціокультурні перетворення

західної цивілізації. 15 листопада круглий стіл, присвячений філософсько-антропологічним вимірам Реформації, зібрав викладачів, аспірантів та студентів нашого вишу. Ведуча круглого столу доцент кафедри філософії С.Р. Гаєвська у своєму виступі розкрила унікальні риси цієї події, яка постала реформацією духу, розуму, церкви, суспільства, сформувавши новий тип людини.

Студенти ННІЕМ спеціальності АТ  Нижник Назар та Баглай Максим в своїй мультимедійній презентації зупинилися на етапах  історичної еволюції  та сучасних проблемах протестантської філософії, відзначивши актуальність її антропологічних пошуків для осмислення кризових явищ нашого культурного простору. Проблемі розкриття особистісного виміру людського буття, пошуків свого місця в суперечливому та непередбачуваному світі присвятив свій виступ студент ННІЕМ Вячеслав Вольський, викликавши низку запитань та дискусію серед учасників круглого столу.

Непідробний інтерес викликало і повідомлення студента Миколи Велігорського про особливості соціального вчення протестантизму в контексті соціокультурних перетворень сучасного українського суспільства. А доктор філософії, професор А.Є. Залужна звернула увагу на екзистенційні засади самовизначення людини в контексті її духовного становлення та необхідності протистояння руйнівним впливам оточуючої реальності.

Дійсно, знайомство з культурним світом такого знакового феномену розширює світоглядне бачення сучасної молодої людини і постає необхідною умовою формування толерантного ставлення до оточуючого нас плюралістичного світу.

Павло Храпко,
кафедра філософії