Програми Фулбрайта: нові можливості для студентів, аспірантів, викладачів

В конференц-залі  відбулася зустріч із  випускником  фулбрайтівської програми,   керівником освітніх програм Українського Католицького Університету та засновником  платформи онлайн-курсів «Prometheus» Олексієм Молчановським.  Він прочитав учасникам заходу лекцію "Технології освіти: виклики та тенденції".

Лекція відбулася  у рамках проекту "У продовження фулбрайтівського досвіду: академічні і культурні обміни між університетами України", присвяченого святкуванню 25-річчя встановлення дипломатичних відносин між Україною та США і 25-річчя діяльності Програми академічних обмінів імені Фулбрайта в Україні.

Пан Олексій  презентував  можливості Програми Фулбрайта в Україні, консультаційних центрів Education USA і Посольства США.

Ось перелік запропонованих програм Олексієм Молчановським:

Fulbright Graduate Student Program:  Навчання в американських університетах від одного до двох років для здобуття ступеня магістра. У конкурсі можуть брати участь студенти старших курсів та випускники ВНЗ. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії. Кінцевий термін подання заявок – 16 травня.

Fulbright Foreign Language Teaching Assistant:  Стажування з викладання української мови (асистенція американським викладачам) в університетах/коледжах США тривалістю дев'ять місяців. У конкурсі можуть брати участь викладачі-початківці та молоді фахівці, які спеціалізуються з лінгвістики, української літератури, перекладацьких студій, комунікацій, журналістики, американських студій, викладання англійської мови. Кандидати повинні мати щонайменше диплом бакалавра на час призначення стипендії. Кінцевий термін подання заявок – 1 червня.

Fulbright Research and Development Program:  Проведення досліджень в університетах США тривалістю від шести до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь особи віком до 40 років з дворічним професійним досвідом: викладачі; аспіранти та дослідники, які ще не мають наукового ступеня; кандидати наук (не пізніше 5-ти років після захисту); адміністратори вищих навчальних закладів; співробітники науково-дослідних установ; журналісти; фахівці з бібліотечної, музейної та архівної справи; спеціалісти у сфері управління культурою; працівники громадських організацій (НДО). Кінцевий термін подання заявок – 1 листопада.

Fulbright Scholar Program: Проведення досліджень в університетах США, дослідницьких центрах, бібліотеках, музеях, архівах тощо тривалістю від трьох до дев’яти місяців. У конкурсі можуть брати участь кандидати та доктори наук; діячі культури, фахівці з бібліотечної справи, журналісти та юристи; дослідники без наукового ступеня з досвідом роботи не менше п’яти років; аспіранти та здобувачі напередодні захисту. Кінцевий термін подання заявок – 15 жовтня.

Існує також ряд програм ім. Фулбрайта, які в свою чергу дозволяють і американським викладачам, дослідникам, фахівцям різного спрямування отримати грант для викладання і проведення досліджень, а випускникам та аспірантам американських університетів – для стажування в українських ВНЗ та наукових установах, проведення досліджень. Магістранти і докторанти можуть отримати гарну нагоду стажування в міністерствах , органах виконавчої влади України.

До речі, Програма ім. Фулбрайта, спонсорована урядом США, успішно діє з 1946 року, нині  – у
155 країнах світу. За час існування Програми в Україні  (з 1992 року) близько 1000 українців навчалися, стажувалися, проводили дослідження у США; близько 700 американців викладали в українських вищих навчальних закладах і займались науковою працею.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,