XXVI архітектурний форум в м. Івано-Франківськ

XXVI  архітектурний форум в м. Івано-Франківськ

Традиційно нинішнього року з 24 по 28 жовтня в Івано-Франківському національному технічному університеті нафти і газу відбувся XXVI Міжнародний огляд-конкурс дипломних проектів випускників архітектурних, дизайнерських та художніх спеціальностей вищих навчальних закладів України.

Такі огляди-конкурси проводяться щорічно в усіх містах України, де є архітектурні, дизайнерські і художні ВНЗ, з метою представлення досягнень архітектурно-дизайнерських і художніх шкіл та обміну професійним досвідом. На архітектурний форум, який проходив в приміщенні обласного академічного музично-драматичного театру імені Івана Франка, було представлено понад 450 дипломних робіт і проектів студентів із 30 архітектурних ВНЗ України, Республіки Польща, Молдови, Румунії.

Впродовж трьох днів компетентне журі визначало переможців конкурсу у десяти номінаціях: громадські споруди та комплекси, житлова архітектура, містобудування, дизайн архітектурного середовища, реконструкція та реставрація об’єктів архітектури та містобудування, промислова архітектура, дизайн інтер’єру, графічний дизайн, експериментальне проектування, ландшафтна архітектура.

Від нашої Рівненської школи в архітектурному форумі взяла участь делегація із шести викладачів кафедри архітектури та середовищного дизайну і кафедри основ архітектурного проектування, конструювання та графіки: доктор архітектури, професор, завідувач кафедри – Михайлишин О.Л., доцент кафедри – Шолудько М.В., старший викладач – Матвіюк О.В., старший викладач – Дем’янова В.П., старший викладач – Романюк В.Ю., старший викладач – Шолудько М.М.

На огляд-конкурс було представлено понад 17 робіт:  9 дипломних робіт бакалавра, 5 дипломних проектів спеціаліста і 3 дипломних роботи магістра. Всі роботи брали участь в трьох номінаціях:

• громадські споруди і комплекси – 14 робіт,
  • реконструкція та реставрація об’єктів архітектури і містобудування – 2 роботи,
  • ландшафтна архітектура – 1 робота.

Високоповажне журі високо оцінило рівень робіт Рівненської школи як такої, що має позитивний досвід і досягнення у підготовці молодих фахівців-архітекторів. Відповідно до рішення журі 2 дипломні роботи магістра – Ягодка Ю., Маринич О., 4 дипломних проекти спеціаліста – Мигловець О., Нестерук Н., Кулініч Р., Магей А., і одна дипломна робота бакалавра – Юхимець Т. –  удостоєні дипломів I-го ступеня; 1 дипломна робота магістра – Пантюшко А., 1 дипломний проект спеціаліста – Лейбик О. і 8 дипломних робіт бакалавра – Панчук М., Войцехівська Д., Ганущин Д., Гуз Т., Вегера І., Ахалшенішвілі Д., Деркач Н., Миркевич М –  удостоєні дипломів II-го ступеня.

Така кількість дипломів I-го і  II-го ступенів демонструє високий рівень архітектурних робіт  та відповідну підготовку і кваліфікацію молодих студентів-архітекторів.

Досить цікавою і змістовною була культурна програма, яку представили організатори  для учасників архітектурного форуму.

Бувший головний архітектор міста, нині доцент кафедри архітектури Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Володимир Гайдар провів професійну екскурсію по стародавньому місту Станіславову (нині Івано-Франківськ), де ознайомив із об’єктами сучасної та історичної архітектури, окреслив проблеми, пов’язані з інтеграцією сучасної архітектури в історичне середовище міста, охарактеризував взаємозв’язок місцевої влади архітекторів і бізнесменів. Не менш цікавими та змістовними були екскурсії до древнього міста Галича, села Крилоса та Манявського скиту, які провели архітектори-реставратори Зеновій Соколовський та Лариса Поліщук.

Важливим в роботі огляду-конкурсу був проведений семінар-засідання щодо   проблем розвитку сучасної архітектурної освіти в Україні, з проблем, пов’язаних із впровадженням нових стандартів освіти, академічної свободи ВНЗ, значення участі студентів-архітекторів у професійному проектуванні.

Цікавою і професійною була проведена презентація ТОВ «Сахара» щодо  сучасних енергоефективних інженерних рішень для сучасного будинку.

Супровід відкриття і закриття огляду-конкурсу здійснював місцевий фольклорний ансамбль, який музичними виступами доповнив творчу атмосферу архітектурного форуму і залишив приємні позитивні враження від проведеного заходу.

Шолудько М.,
доцент кафедри архітектури та середовищного дизайну