Форум об’єднаних територіальних громад Рівненщини відбувся у НУВГП

Форум об’єднаних територіальних громад  Рівненщини відбувся у НУВГП

Про децентралізацію влади, проведення реформ в Україні, сучасний стан та проблеми підготовки кадрів  для об’єднаних територіальних громад  говорили  учасники форуму  в «Open Оffice» НУВГП.  

День перший. Відкрив захід вітальною промовою директор РВПУ  ЦРМС Руслан Сивий.  До нього зі своїми вітаннями приєдналися  також  голова Рівненської обласної ради Микола Драганчук, керівник Західного ХАБу  у програмі «U-LEAD з Європою»  Анна Гайдучок, заступник голови ОДА Ігор Тимошенко та проректор Валерій Сорока.

Так, про стан розвитку  об’єднаних територіальних громад  Рівненщини, успіхи та проблеми доповідали Ігор Тимошенко та голова Миляцької ОТГ Федір Хлебович.

Досвідом реформ місцевого самоврядування в Польщі поділився експерт Роберт Закшевський.

Далі форум будувався шляхом панельних дискусій, тематика яких стосувалася фінансової спроможності  ОТГ, освітньої реформи  і ОТГ, перспектив економічного розвитку ОТГ,  медичної реформи та ОТГ.

У дискусіях взяли участь начальник управління освіти і науки Григорій Таргонський, начальник управління охорони здоров’я Юрій Осіпчук,   експерти, представники департаменту економічного розвитку і торгівлі,  голови та заступники ОТГ Рівненщини та інші представники влади області.   

День другий.  У цей день в рамках форуму в університеті відбулася науково-практична конференція  «Децентралізація влади, проведення реформ  в Україні. Сучасний стан та проблеми підготовки кадрів для об’єднання територіальних громад».

Відкрив засідання вітанням міський голова Володимир Хомко. У своїй промові Володимир Євгенович зазначив переваги, що отримують найближчі до  обласного центру територіальні громади. Сказав і про додаткове фінансування цих процесів.  Закликав до об’єднання і перший заступник голови Рівненської ОДА Олександр Корнійчук.

Про підготовку кадрів для вирішення проблем, пов’язаних з об’єднанням територіальних громад,  говорив ректор Віктор Мошинський.

Продовжилася робота конференції пленарним та секційними засіданнями, де учасники обговорили економічні аспекти децентралізації;  публічне адміністрування та правове забезпечення реформи децентралізації;  децентралізацію в умовах глобалізаційних процесів: філософські, мовно-культурологічні та історико-політологічні виміри; підготовку кадрів для проведення реформ децентралізації.

Більше фото у 

 

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю

 

Читайте також: Виїзна сесія Noosphereназад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки