НУВГП долучається до розробки зовнішнього незалежного іспиту для іноземців

Нещодавно на базі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» відбулося засідання підкомісії 304 «Навчання іноземних громадян» НМК 15 МОН України. Мета зборів – підвищення якості навчання іноземців в Україні. Представником НУВГП на засіданні був начальник відділу міжнародних зв’язків Центру РІС та МЗ НУВГП Леонід Бадинський.

В рамках засідання було внесено правки до попередньо розробленого підкомісією проекту Концепції стандартизованого оцінювання іноземних громадян з мови навчання (українська, російська та англійська). Мова йде про зовнішній незалежний іспит, який зараз розробляє МОН України спільно з УЦОЯО та національними університетами.

З 1 листопада 2018 року всі іноземні студенти, які будуть зараховані до українських ВНЗ, складатимуть іспит на знання однієї з мов навчання – з української, англійської та російської. Переведення на 2 курс буде можливим лише за умови успішного складання іспиту.

Так, на засіданні підкомісії було затверджено склад робочих підгруп з розроблення програм стандартизованого оцінювання іноземних громадян з мови навчання. Кандидатури та голови робочих підгруп відбиралися методом ранжування з 123 претендентів. Тож вже визначено трьох голів робочих підгруп:

• Українська мова – Усатенко Г.О., к.філол.н., доцент, завідувач підготовчого відділення Київського національного університету ім. Тараса Шевченка;

• російська мова – Ушакова Н.І., д.пед.н, проф., завідувач кафедри мовної підготовки Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна;

• англійська мова – Дудікова Л.В., к.пед.н., завідувач кафедри іноземних мов з курсом латинської мови та медичної термінології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.

Університет у складі робочої підгрупи з розроблення програми стандартизованого оцінювання іноземних громадян з української мови навчання (технічний напрямок) представляє к.філол.н, завідувач кафедри українознавства ННІЕМ Леся Дмитрівна Малевич.

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю

Галина Кобилянська,
провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків