НУВГП долучається до розробки зовнішнього незалежного іспиту для іноземців

НУВГП долучається до розробки зовнішнього незалежного іспиту для іноземців

Нещодавно на базі ДНУ «Інститут модернізації змісту освіти» відбулося засідання підкомісії 304 «Навчання іноземних громадян» НМК 15 МОН України. Мета зборів – підвищення якості навчання іноземців в Україні. Представником НУВГП на засіданні був начальник відділу міжнародних зв’язків Центру РІС та МЗ НУВГП Леонід Бадинський.

В рамках засідання було внесено правки до попередньо розробленого підкомісією проекту Концепції стандартизованого оцінювання іноземних громадян з мови навчання (українська, російська та англійська). Мова йде про зовнішній незалежний іспит, який зараз розробляє МОН України спільно з УЦОЯО та національними університетами.

З 1 листопада 2018 року всі іноземні студенти, які будуть зараховані до українських ВНЗ, складатимуть іспит на знання однієї з мов навчання – з української, англійської та російської. Переведення на 2 курс буде можливим лише за умови успішного складання іспиту.

Так, на засіданні підкомісії було затверджено склад робочих підгруп з розроблення програм стандартизованого оцінювання іноземних громадян з мови навчання. Кандидатури та голови робочих підгруп відбиралися методом ранжування з 123 претендентів. Тож вже визначено трьох голів робочих підгруп:

  • Українська мова – Усатенко Г.О., к.філол.н., доцент, завідувач підготовчого відділення Київського національного університету ім. Тараса Шевченка;

  • російська мова – Ушакова Н.І., д.пед.н, проф., завідувач кафедри мовної підготовки Харківського національного університету ім. В.Н. Каразіна;

  • англійська мова – Дудікова Л.В., к.пед.н., завідувач кафедри іноземних мов з курсом латинської мови та медичної термінології Вінницького національного медичного університету ім. М.І. Пирогова.

Університет у складі робочої підгрупи з розроблення програми стандартизованого оцінювання іноземних громадян з української мови навчання (технічний напрямок) представляє к.філол.н, завідувач кафедри українознавства ННІЕМ Леся Дмитрівна Малевич.

 

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю

Галина Кобилянська,
провідний фахівець відділу міжнародних зв’язків

 

Читайте також: Виїзна сесія Noosphere



назад


Знайшли помилку? Виділіть текст та натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні напишіть свій варіант або характер помилки