Завершилась IV Міжнародна науково-практична конференція  «Геоінформаційні технології у територіальному управлінні та експертних дослідженнях: правові, організаційні, технічні проблеми», що проводилась 4-6 жовтня у місті Одеса в Національному університеті «Одеська юридична академія». Організатори конференції  –  Одеський науково-дослідний інститут судових експертиз Міністерства юстиції України, ТОВ «Esri Ukraine», ТОВ «ECOMM Co»  та НВП «Високі технології».

Інтерес до конференції був досить значним, про що свідчить велика кількість учасників – близько 130  з усієї України та із-за  кордону.

Учасниками конференції була також делегація з нашого університету у складі представників кафедри геодезії та картографії доц. Янчука Р.М., доц. Янчука О.Є., доц. Дмитрів О.П., доц. Бялика І.М. та аспіранта кафедри землеустрою, кадастру, моніторингу земель та геоінформатики Придатка О.М.

Цьогорічна конференція вирізнялася особливо широким колом тем, що були об’єднані у пленарному засіданні та трьох секціях:

- Засідання 4 жовтня «Геоінформаційні технології в територіальному управлінні», де розглядалися  загальні питання застосування ГІС в територіальному управлінні та розвиток ГІС технологій від Esri, де, зокрема, виступив з доповіддю «Найкращі втілення ArcGIS в Європі» Aart van Windergen – генеральний директор Esri Europe.

- Технічна секція, на якій демонструвались можливості програмного забезпечення ArcGIS (ArcGIS Pro, ArcGIS for Developers, Operations Dashboard, Collector for ArcGIS, ArcGIS Server, Portal for ArcGIS, Model Builder та ArcGIS Online) та програмного комплексу ENVI.

- Секція, присвячена містобудівному кадастру, що проходила у форматі тренінгу, за участю представників ДП «ДІПРОМІСТО», ДП «УКРНДПІЦИВІЛЬБУД» та ТОВ «ПРОЕКТГЕНПЛАН», на якій були присутні архітектори з усіх куточків України. В рамках тренінгу відбулося жваве обговорення актуальних проблем створення містобудівного кадастру в Україні. Після завершення учасники отримали сертифікати та «Посібники користувача ArcGIS 10.4 для фахівців у сфері містобудування і просторового розвитку».

- секція «Застосування ГІС в судовій експертизі», що мала на меті об’єднати тематики ГІС та юридичної сфери, де розглядалися питання застосування ГІС в судовій експертизі, оцінці вартості нерухомості, просторовому плануванні та забезпеченні правопорядку.

В цілому варто відмітити надзвичайно теплу та професійну атмосферу, яка панувала на конференції, що безумовно дало можливість набути нових професійних знань та контактів з представниками виробництва.

Руслан Янчук,
завідувач кафедри геодезії та картографії