Експериментувати варто завжди!

У стінах Платформи взаємодій «Простір» відбулась презентація нової книги Макса Кідрука «Не озирайся і мовчи». Поєднати роман з теорією відносності – звучить нереально, але автор під час презентації довів, що все можливо. У своєму творі письменник також підняв  декілька неймовірно важливих тем: буллінг та розрив між поколіннями.

Макс Кідрук є випускником Національного університету водного господарства та природокористування, тому декілька слів про університет, освіту та про молодь в інтерв’ю.

Журналіст: Як з технічною освітою Ви вирішили стати письменником?

Макс Кідрук: Я завжди хотів писати. Ще з дитинства я багато читав і хотів бути письменником. Просто в це не дуже віриться, коли ти  закінчуєш школу, і очевидно, ти не можеш сказати про це батькам, що хочеш заробляти собі на життя «писаниною». Тому ти йдеш вчитись, робиш щось для цього, аби отримати якусь професію, але врешті-решт ти розумієш, що це ні до чого не призводить, і тому я покинув все.

Ж: Як Ви гадаєте, чи є можливим поєднувати технічну освіту і професію письменника?

МК: Моя технічна освіта, безперечно, допомагала мені як автору. Але поєднувати професію автора з якою-небудь іншою роботою – неможливо. Ти не можеш бути хорошим автором і програмістом, також автором і журналістом чи продавцем навіть в супермаркеті. Якщо ти хочеш професійно писати – ти мусиш весь свій час приділяти написанню та читанню».

Ж: Чи наклав певний відбиток НУВГП на Вашу професійну діяльність?

МК: Так, звісно. У романі «Твердиня» є шматки, які присвячені військовій кафедрі. І один з героїв власне починає свій шлях навчання теж у водному.

Ж: На Вашу думку, чого не вистачає сучасній українській молоді?

МК: Ініціативи, активності, віри в свої сили. Тобто розуміння того, що ти просто мусиш почати робити щось для того, аби чогось досягти.

Ж: В останньому зі своїх коментарів до ЗМІ Ви розповіли, що робота над книгою є найбільш ґрунтовною та найважчою. З чим це пов’язано?

МК: Я просто росту як автор, я еволюціоную як автор. Крім того, я змінив свій підхід, вже не пишу так, як писав 5 років, тому і я більше працюю з текстом, тому текст стилістично – найбільш зважений та найбільш гармонійний.

Ж: І на останок, що Ви хотіли б побажати читачам газети «Трибуна студента»?

МК: Читайте гарні книги, слухайте хорошу музику і вірте, що все буде добре».

Однозначно, порада слушна і ми радимо вам нею скористатись. А Максу бажаємо творчих злетів та чекаємо на новий анонсований на презентації роман «Де немає Бога».

Більше фото у

Вікторія Ярощук,