Україна впроваджує системи сателітного рахунку

3 жовтня в конгрес-холі Президент Готелю (м. Київ) відбулася Міжнародна конференція щодо вдосконалення методів статистики у сфері туризму та впровадження рекомендованої ЮНВТО системи сателітного рахунку. В рамках проведення заходу представники Всесвітньої туристичної організації Бека Джакелі (керівник Регіональної програми для Європи у ЮНВТО) та Джек Кестер (директор зі статистики, тенденцій та політичної програми в ЮНВТО) зустрілися з Першим віце-прем’єр-міністром України, Міністром економічного розвитку та торгівлі Степаном Кубівим, а також представили для учасників конференції методи і напрямки статистичних обстежень в сфері туризму країнами Європи. Цікавим досвідом проведення статистичних обстежень поділилися також представники Естонії та Білорусі. В панельних дискусіях, організованих Департаментом туризму і курортів України, активну участь брав доцент кафедри туризму Національного університету водного господарства та природокористування, член Наукової ради туризму та курортів України Андрій Романів.

Важливим підсумком роботи конференції є розробка пропозицій щодо вдосконалення методів статистики та впровадження системи сателітного рахунку, а також заключення меморандуму між Департаментом туризму і курортів України та мобільними операторами (Київстар, Vodafone) щодо спільних проектів статистичних досліджень у сфері туризму України.

Андрій Романів,
доцент кафедри туризму та ГРС