Підготовка до виробничих практик

Виробничі практики за напрямом підготовки «Геодезія, картографія та землеустрій» завжди розглядаються як нагода познайомити студентів третього, четвертого та п’ятого курсів з безпосереднім виконанням професійних завдань, а кафедрам – відкоригувати  зміст змістових модулів дисциплін, що викладаються, у відповідність до потреб виробництва.

Гарною практикою є запрошення до презентацій своєї діяльності найпотужніших і найбільш високотехнологічних організацій та компаній України. Тому слід згадати насамперед підприємства «Систем Солюшнс» та «Here Technologies», які є лідерами в Україні в сфері сучасних геодезичних та геоінформаційних систем. Як правило, після таких зустрічей студенти мають змогу долучитися до виконання завдань компаній під час виробничих практик, а іноді – і знайти собі перше робоче місце. Так, після проходження цьогорічної виробничої практики в компанії «Систем Солюшнс» студент тепер вже 4 курсу Роман Кмін вже отримав своє перше робоче місце.

В продовження цієї традиції 28 вересня 2017 року представники компанії «Here Technologies» знову завітали на кафедру геодезії та картографії та зустрілися зі студентами, що мають проходити в поточному навчальному році виробничу практику. Зустріч розпочалася з представлення діяльності компанії, яка є представником в Україні міжнародної корпорації. Діяльність компанії направлена на оновлення картографічних матеріалів, що використовуються в завданнях навігації. Слід відмітити, що всі автомобілі BMW та Mercedes-Benz, які виходять з конвеєрних ліній, оснащуються навігацією від «Here Technologies». Завдання, які мають виконувати студенти, здебільшого є дистанційними, але разом з тим дозволяють їм долучитися до діяльності глобального світового геоінформаційного співтовариства, а також отримати рекомендаційні листи, в яких зазначено про їх участь в загальносвітовому проекті.

Влітку вже деякі студенти (Віктор Шудрук, Олександр Войтович, Тарасюк Дмитро, Холівенкова Олена, Василишина Вікторія) проходили таку виробничу практику і успішно справилися з усіма поставленими завданнями. Представник компанії  «Here Technologies» Тетяна Куковська вручила цінні подарунки цим студентам.

Про необхідність продовження таких практик свідчить зацікавленість студентів, які задавали питання після закінчення зустрічі, та обмінювалися контактною інформацією з представниками компанії.

В цілому зустріч пройшла у гарній і невимушеній атмосфері. Практика таких зустрічей буде продовжена і в майбутньому.

Руслан Янчук,
завідувач кафедри геодезії та картографії