Арт-дійство у НУВГП

5 художників, 5 муралів, 5 поверхів та лише 24 години на створення унікального художнього арт-об’єкта. У відкритому просторі презентували мистецький проект «The Wall» громадської організації «Платформа взаємодій «Простір»».  До створення муралів на стінах Національного університету водного господарства та природокористування приєднались рівненські художники-муралісти: Антон Akey, Віталій Brat, Іванка Бородіна, Андрій АТ та Вадим Oersa. Усі п’ять муралів пов’язані між собою і за словами художників символізують бачення світу від підземелля до небес.

За словами арт-директора, Анастасії Хмари: «Метою мистецького проекту було об’єднати рівненських художників, аби донести і показати, що street-art – це є мистецтво. В Україні на графіті не надто звертають увагу, як на мистецтво, хоча в інших країнах – подібного роду картини цінують і виставляють навіть в музеях. Такий різновид монументального і декоративного малярства, як мурал – не означає, що воно повинно бути лише на вулиці та на великій стіні будинку. Ми вирішили зробити це в приміщенні».

Кожен мурал малювався за власними ескізами дизайнерів, у власній техніці виконання та за особистими відчуттями художників. Відповідно до цього, створенням першого муралу займався Антон Akey,  зобразивши на нижньому поверсі університету  підземелля. На другому муралі майстрував – Віталій  Brat, намалювавши роботу під назвою «Справи», що символізує те, як людина захоплюється своєю ідеєю та наскільки вона її поглинає. Територія третього поверху була підвладна Іванці Бородіній, що показала мінімалізм у всій його красі.  Андрій АТ, художник четвертого муралу, відтворив картину міста у своєму баченні. І останній поверх (художник – Вадим Oersa) – зображення небес, що створюють завершену картину.

Для того, аби побачити мистецький проект та відчути настрій муралів, необхідно лише завітати до першого корпусу Національного університету водного господарства та природокористування. Головне пам’ятайте, що ідея муралу – це не завжди саме той сенс, який вкладає в малюнок майстер, адже його мета – наштовхнути на власні роздуми.

Сподіваємось, що це лише початок і незабаром ще більше креативних заходів прийматиме у своїх стінах Національного університету водного господарства та природокористування!

Більше фото у

Вікторія Ярощук,