FarmQA представила технології точкового землеробства

В університеті відбувся семінар "Майбутні технології точкового землеробства у вашій долоні сьогодні".

Послухати спікера семінару Івана Кундеренкa з  компанії FarmQA,  окрім  студентів спеціальностей агрономія та гідротехнічне будівництво, прийшли  представники аграрних фірм та фермери Рівненщини.

Так, компанія  FarmQA представляє  передові комплексні ІТ-рішення та обладнання, яке акумулює дані у результаті аналізу проб ґрунтів, рослин, техніки, поголів’я тварин і  відтворює їх  на одній зручній у використанні платформі.

Окрім того, компанія розробляє технології, що допомагають сільськогосподарським виробникам точніше виміряти, проаналізувати та відкоригувати параметри управління діяльністю сільськогосподарського підприємства.

Після виступу з презентацією про діяльність  фірми FarmQA, Іван Кундеренко розповів про Soil Scaner та  продемонстрував апарат у дії. Зокрема, присутні побачили, як виміряти нітратну форму азоту без реактивів за допомогою установки і спробували зробити це самі. Цікавою була і розповідь про систему моніторингу вологості ґрунту Aqua Spy. Аналізатори Aqua Spy дозволяють виміряти вологість ґрунту, визначити активну кореневу зону, зону ущільнення ґрунтів, контролювати процес вирощування та оптимізувати використання води та нітратів.

Як повідомив Іван Кундеренко, у жовтні  заплановано  візит розробника Aqua Spy Брюса Меєлера до нашого університету, який вже сам детальніше розповість про власний винахід.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,