Наші в Китаї

В рамках міждержавної науково-технічної співпраці між Україною та Китайською Народною Республікою завідувач кафедри автоматизації, електротехнічних та комп’ютерно-інтегрованих технологій Древецький В.В. відвідав з групою українських вчених місто Вейхай в провінції Шандунь.

З 28 серпня по 2 вересня 2017 р. в м. Вейхай проходила Міжнародна конференція інновацій і підприємництва, в якій брали участь керівники місцевих органів влади, власники і керівники найбільших підприємств в даному регіоні Китаю, керівники Харбінського технологічного університету, коледжів, а також провідні вчені і спеціалісти з різних галузей промисловості. Українські вчені презентували інноваційні розробки, які виконані в науково-дослідних інститутах та університетах України.

Від нашого університету були представлені науково-технічні розробки професорів: Древецького В.В., Дворкіна Л.Й., Филипчука В.Л. та доцента Гаращенка В.І. На основі викладених наукових матеріалів надійшла пропозиція про співробітництво з китайською науково-технічною корпорацією «Інкубатор» м. Ронгхенг. Проведено зустрічі з викладачами та вченими філіалу Харбінського технологічного університету в м. Вейхай. Досягнуто домовленість з проректором з міжнародних зв’язків, професором Венконгом Цхангом про початок співпраці з нашим університетом в галузі підготовки спеціалістів і обміном викладачів для проходження стажування.

Перебування в м. Вейхай супроводжувалось великою кількістю поїздок до найбільших технопарків регіону: технопарк вуглецевих матеріалів, інтернаціональний логістичний парк і суднобудівний завод, медико-індустріальний парк корпорації «Вего», машинобудівний технологічний парк та ін.

Велике враження створює розвинута соціальна та технічна інфраструктура  м. Вейхай, особливо ті ділянки його околиці, які через 6 років стануть центром міста. В даний час ведеться інтенсивне будівництво доріг, тротуарів, комунікацій, створюються штучні озера з островами, міняється ландшафт і за 6 років має бути збудовано до 1200 висотних будівель для науково-дослідних інститутів та коледжів, житлових будинків, дитсадків і шкіл, з метою створення потужного науково-технічного парку, в тому числі і для іноземних спеціалістів.

Керівництво міста Вейхай створює умови для спільних наукових робіт з вченими з України, що дозволяє отримати нові знання і технології, які будуть корисні як Китаю, та і Україні.

Сектор зв'язків з громадськістю, за матеріалами наданими
кафедрою автоматизації, електротехнічних та комп'ютерно-інтегрованих технологій