На IX з’їзді Українського мінералогічного товариства

6 вересня 2017 р. в Інституті геохімії, мінералогії та рудоутворення ім. М.П. Семененка (м. Київ) відбувся IX з’їзд Українського мінералогічного товариства, в роботі якого від Волинського  відділення УМТ взяла участь ст. викладач кафедри геології та гідрології Криницька М.В.

На з’їзді були присутніми 30 учасників – делегатів регіональних відділень УМТ. Основна тематика з’їзду: «Мінералогія в Україні: золотий вік, стан і проблеми».

На з’їзді, зокрема, зазначалось, що Волинське відділення УМТ, яке функціонує при кафедрі геології та гідрології НУВГП, проводило  науково-практичні семінари з геології та мінералогії Волино-Подільського регіону та сусідніх територій за участі науковців Польщі, Білорусі та США. Члени Волинського відділення УМТ поширювали знання з мінералогії в процесі викладання геологічних дисциплін в НУВГП,  брали участь у конкурсах-захистах науково-дослідницьких робіт з геології учнів-членів Малої академії наук, учнівських і студентських олімпіадах з геології, опублікували низку наукових праць з мінералогії, чим здійснювали популяризацію мінералогічної науки. Серед матеріалів з’їзду у фаховому журналі «Записки Українського мінералогічного товариства» видано наступні статті викладачів нашого університету: «Історія досліджень поліського бурштину» (автори Криницька М.В., Мельничук В.Г.), «Застосування цеоліт-смектитових туфів Волино-Поділля в екологічно чистому виробництві» (автори Мельничук В.Г., Мельничук Г.В., Поліщук А.М.), «Мінеральні ресурси нижньовендських трапів північної частини Волино-Подільської монокліналі» (автор Поліщук А.М.).

Віктор Мельничук,
кафедра інженерної геології та гідрогеології