Навчання голів об’єднаних територіальних громад Рівненської області

Навчання голів об’єднаних територіальних громад Рівненської області

02.08.2017 року відбулося навчання голів об’єднаних територіальних громад Рівненської області. Перед присутніми в якості модератора заходу виступив кандидат юридичних наук,  доцент кафедри міжнародного права та юридичної журналістики Вовк Юрій Євгенович.

Важливість даного заходу обумовлена тим, що в сучасних умовах об’єднані територіальні громади відіграють суттєву роль в державі і суспільстві.  З метою децентралізації влади значні повноваження і ресурси передані від державних органів органам місцевого самоврядування. У разі об’єднання громада отримує значно більші фінансові ресурси і повноваження, а також підтримку з боку держави у вигляді субвенцій, які  спрямовані на соціально-економічний розвиток та підтримку інфраструктурних проектів.

Суттєві  повноваження і фінансові ресурси покладають також і більшу відповідальність на голів об’єднаних територіальних громад. Досить важливим при цьому є неухильне дотримання вимог чинного законодавства.

Юрій Євгенович ознайомив присутніх з вимогами сучасного законодавства, наголосив на необхідності його чіткого дотримання. Зазначалось, що у випадку недотримання відповідних норм може настати адміністративна, кримінальна, цивільно-правова та дисциплінарна відповідальність.

Обговорювались також практичні ситуації, які можуть виникнути у процесі діяльності голів об’єднаних територіальних громад, та шляхи їхнього вирішення. Значне зацікавлення у присутніх викликали питання, які пов’язані з запобіганням та врегулюванням конфлікту інтересів.

Наголошувалось, що особи, уповноважені на виконання функцій місцевого самоврядування, зобов’язані вживати заходи щодо недопущення виникнення  реального та потенційного конфлікту інтересів. Підкреслювалося також неприпустимість вчинення дій та прийняття рішень в умовах реального конфлікту інтересів.

В цілому питання, які обговорювались, викликали значне зацікавлення в голів об’єднаних територіальних громад Рівненської області, адже були пов’язані з практичними аспектами їх діяльності.

Більше фото у 

 

Сектор зв’язків з громадськістю

Читайте також: Поляки поділилися досвідом реалізованих проектів охорони довкілляназад


Повідомити про знайдену помилку поєднанням Ctrl+Enter виділивши текст на сторінці