Ще раз про NUWEE CHALLENGE

Не так давно завершився конкурс стартапів NUWEE CHALLENGE. Нагадаємо, переможцями стали дві команди у складі викладачів:   Р.М. Янчука, С.М. Трохимця, А.В. Прокопчука  і їх  проект   «Застосування БПЛА в задачах моніторингу та оперативного картографування», а також О.М. Клименка, М.О. Клименка, І.І. Статника  та проект  «Теоретичне обґрунтування і практична реалізація створення системи дистанційного моніторингу довкілля». Приз глядацьких симпатій здобув проект Михайла Кристопчука і його команди, за який  ви віддали найбільшу кількість голосів онлайн.

Тож  на якій стадії реалізації знаходяться проекти кожного учасника, ми й попросили їх розповісти:

Олександр Клименко: зараз склали бізес-план щодо обладнання й готуємося до придбання БПЛА, обговорили його тип, можливості та параметри. Адже використання дрону матиме  комплексне значення. Різні кафедри нашого університету, залежно від поставлених задач, зможуть використовувати даний пристрій. Застосування БПЛА дозволить виконувати завдання різного роду:  моніторинг полів, лісів, водойм, ідентифікацію їх проблемних ділянок,  геодезичні роботи, контроль тепловтрат тощо.

Руслан Янчук: зважили можливості різних  девайсів разом з іншою командою-переможцем: фото-відеозйомка, технічні та додаткові характеристики пристрою. Зокрема такі, як ємність акумулятора, функція повернення, телеметрія, інтелектуальні режими. Адже застосування квадрокоптера дасть широкі можливості проводити дослідження не лише нашим двом кафедрам, а науковцям всього університету. Попередньо  вже підібрали модель відповідно до фінансування та подали специфікацію. Наступним етапом стане  вже безпосередньо закупівля пристрою через електронний майданчик публічних закупівель ProZorro.

Михайло Кристопчук: хоча наш проект переміг лише в конкурсі глядацьких симпатій, ми продовжуємо роботу над ним і шукаємо спонсорів щодо його реалізації. Адже науково-дослідна лабораторія транспортного планування та управління транспортними системами дасть можливість створити відкриту платформу для комунікації фахівців з розробки проектів урбанізованих територій та побудови транспортних моделей міст. А програмне забезпечення  PTV, VISUM, VISSIM, яким буде обладнана лабораторія, дозволить студентам вчитися планувати транспортну інфраструктуру, перерозподілити транспортні та пішохідні потоки, моделювати дорожню мережу, аналізувати й оцінювати транспортні мережі тощо. Окрім того, проводити дослідження та виконувати бюджетні і госпдоговірні теми. Частково вже перейняли досвід у Люблінській Політехніці.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,
сектор зв’язків із громадськістю

Читайте також: Переможець NUWEE CHALLENGE визначений!