УНІВЕРСИТЕТ І ШКОЛА: ПЕРСПЕКТИВИ СПІВПРАЦІ

За такою тематикою  в університеті відбулася І Всеукраїнська науково-практична конференція.

Відкрив її вітальним словом ректор Віктор Мошинський.  Насамперед очільник  закладу відмітив важливість справжніх людських та  особистих  стосунків у контексті співпраці школи й університету. Віктор Степанович також зазначив, що університет є відкритим для будь-яких нових ідей, проектів та  інших започаткувань.

Продовжив роботу конференції проректор Олег Лагоднюк з презентацією «Відкритий університет». Зокрема, Олег Анатолійович більш детально зупинився на  нововведеннях, які почали діяти у закладі: нові освітні програми та можливість вибору рівня англійської мови під час навчання, спеціалізований  сайт для абітурієнтів start.nuwm.edu.ua, запровадження системи «Антиплагіат», отримання подвійного диплома, центр незалежного оцінювання тощо. А ще, у рамках проекту «Шкільний університет», учні без вікових обмежень можуть відвідувати безкоштовні курси фотографії, історії Рівного, географічних досліджень та розробки відеоігор. Дізналися також учасники конференції  про традиційні і нетрадиційні форми працевлаштування випускників.

Продовжив пленарне засідання  вчитель з Рівненського обласного ліцею-інтернату Віктор Мисан з доповіддю «Сучасний старшокласник у трикутнику вибору: профіль-ЗНО-ВНЗ». Педагог оголосив  присутнім результати соціологічних досліджень, проведених  в ліцеї  щодо відповідності навчання у профільних класах з вибором майбутнього фаху через профільні дисципліни, географії випускників, обов’язковості здачі  ЗНО з  іноземної мови.

Про перспективи ринку праці Рівненщини розповідав заступник директора Рівненського обласного центру зайнятості Андрій Грещук.

З цікавістю слухали учасники конференції старшого викладача РОІППО Владислава Папуша, який виступив з доповіддю «Психолого-педагогічні аспекти мотивації до навчання».

Під час заходу також  доповідали директор РМАН Олександр Андрєєв  «Розбудова напрямків Strem-освіти в РМАН учнівської молоді у співпраці з НУВГП»,  завідувач відділу якості освіти Віктор Корбутяк  – «Якість освітнього процесу НУВГП» та  відповідальний секретар приймальної комісії Руслан Жомирук – «Особливості вступу до вищих навчальних закладів».

Після кави-брейк  робота конференції була продовжена освітянами та науковцями у щільнішому форматі за круглим столом.

Більше фото у

Наталія Пархомчук,