Говерла? Легко!

Із 30 січня по 03 лютого 2017 року доцент кафедри туризму Національного університету водного господарства та природокористування, кандидат в майстри спорту зі спортивного туризму Романів Андрій Степанович провів зимову школу-семінар «Організація зимових походів та безпека туристів в горах». Семінар відбувся в межах гірського масиву Українських Карпат Чорногора на території Карпатського біосферного заповідника.

Основна мета проведеного заходу – набуття учасниками туристичного досвіду при організації зимових походів, екскурсій, привернення уваги до проблеми безпеки туристичних подорожей в зимову пору року. Під час зимової школи-семінару були проведені тематичні лекції «Одяг та спорядження в зимових походах», «Основні небезпеки в зимових походах: обмороження, гіпотермія, сходження лавин», «Орієнтування на місцевості в умовах обмеженої видимості», а також практичні заняття з використання технічного спорядження в умовах походу («кішок», льодорубів, льодобурів, мотузок, карабінів, індивідуальних страхувальних систем та ін.). До заходу долучилися студенти та викладачі Барановицького державного університету (Білорусь), Рівненського державного гуманітарного університету, Київського університету імені Бориса Грінченка, Національного університету «Львівська політехніка», Національного університету біоресурсів і природокористування України.

В рамках проведення семінару учасники здійснили сходження на найвищу вершину Українських Карпат г. Говерла (2061 м) та на ще один «двохтисячник» Чорногірського масиву – г. Петрос (2020 м). Зазначимо, що цьогорічна зимова школа-семінар проводиться уже втретє. Оскільки проблеми безпеки туризму стають щораз актуальнішими, особливо у популярних туристичних регіонах, то така інноваційна форма набуття компетенцій із створення безпечних і здорових умов процесу обслуговування туристів, як участь у школах-семінарах практичного спрямування, викликає велике зацікавлення і є надзвичайно продуктивною. На цьому наголошували учасники школи-семінару.

Кафедра туризму