Програмісти змагались за право бути кращим

27 лютого в ННІ автоматики, кібернетики та обчислювальної техніки на базі кафедри прикладної математики та підтримки сектору інформаційних технологій відбулась олімпіада з алгоритмічного програмування. До участі в олімпіаді були запрошені не лише студенти нашого університету, а й учні шкіл Рівненщини.

Вітальним словом відкрив олімпіаду ст. викл. Віктор Жуковський. Він розповів учасникам про досягнення наших студентів на ниві програмування, розвиток університету, перспективи навчання та про нові обрії, що відкриваються перед випускниками, а також запросив учнів на навчання та побажав всім олімпійцям успіху.

Учасникам пропонувалося розв’язати 10 алгоритмічних задач за 4.5 години. Задачі охоплювали різні розділи алгоритмічного програмування: комбінаторика, геометрія, структури даних, динаміка, довга арифметика тощо. Перевірка розв’язків здійснювалася системою Ejudge за кіровською системою (бали приносить те рішення, яке проходить хоча б частину тестів). Вона здійснюється автоматично, тому можна було в режимі реального часу спостерігати за перебігом подій. Проте для збереження інтриги на останніх 40 хвилинах статистика заморожувалась, і достеменно ніхто не знав, хто стане переможцем. Той, хто отримає найбільшу кількість балів, вважався переможцем. Налаштуванням системи займалися студенти команди NUWM_Stream – Юрій Чуй, Трофімчук Сергій та Криловець Віктор. Вони неодноразово брали участь у даних змаганнях (учасники півфіналу світу з програмування, міжнародної олімпіади “КРІ-Open”), тому в надійності роботи системи сумніватись не доводилось.

Об 11:00 розпочався основний тур олімпіади. Учасники отримали завдання і приступили до роботи.

О 15:30 настав час підбивати підсумки. Поки організатори підписували грамоти та дипломи, відбувся розбір задач. Після цього втомлені, але задоволені учасники зібралися в очікуванні нагородження.

За результатами олімпіади переможцями серед студентів стали Красько Олександр, Коженов Юрій та Жук Сергій. В учнів перемогу здобув Немоловський Володимир, а одразу за ним Дем’янчук Яна та Парфенюк Микола.

Переможці отримали цінні призи від спонсорів олімпіади, компаній Softserve, JoyRocks та Pinokl.

Більше фото у

Віталій Прокопець,