PM Day Rivne 2015 або день Проектного менеджера

Перше листопада - Міжнародний день проектного менеджера. На Рівненщині, як професійне свято, вперше почали відзначати в НУВГП минулого року за ініціативи кафедри менеджменту. З урочистого засідання та круглого столу за рік це свято переросло в масштабний форум, що об’єднав топ-менеджерів, науковців, проектних менеджерів та студентську молодь.

Для висвітлення подій у рамках програми святкування було створено сайт pmday.tk, що на думку організаторів, стане згодом майданчиком, що об’єднуватиме проектних менеджерів регіону.

Починаючи з 31 жовтня, кафедра менеджменту НУВГП спільно із Західним бізнес-центром та ГО «Регіональний центр євроінтеграційних проектів» щодня проводили креативні заходи, що створили насичену атмосферу проектного менеджменту.

PM Day Rivne 2015 розпочався з конкурсу жартів про менеджерів в соціальних мережах, підсумки якого було підведено 6 листопада під час конференції «Практика топ-менеджменту з перших вуст». Переможцем конкурсу стала Ірина Чуприна з жартом, який набрав найбільшу кількість уподобань в соціальних мережах «Оголошення: "У магазин матрьошок потрібні старший менеджер, менеджер, молодший менеджер, асистент молодшого менеджера"».

Наступного дня старший викладач кафедри менеджменту Василь Володимирович Нетепчук модерував фокус-групу "Я - менеджер майбутнього!" зі студентами першого курсу напряму менеджменту. Учасники напрацювали бачення "ідеального" менеджера (навіть візуалізували його, намалювавши на папері). Завершилась фокус-група спільним чаюванням із цукерками.

Мабуть, найбільш динамічним виявився квест «Інтелектуальний менеджмент», що відбувся 4 листопада. Впродовж 1,5 години учасники мали змогу проявити свої інтелектуальні здібності, кмітливість, вміння швидко приймати управлінські рішення тощо. Переможцями стала команда другокурсників: Вишневський Ростислав (М-22), Юрим Ольга (М-21), Бусигіна Анастасія (М-21), Зубач Вікторія (М-22), Якубчик Наталія (М-22).

5 листопада організатори PM Day Rivne 2015 провели брейн-штормінг «Портрет менеджера» за участі роботодавців, викладачів та студентів. Під керівництвом Руслана Костюкевича, модератора заходу, учасники напрацювали ряд альтернативних підходів до підготовки менеджерів у НУВГП.

Закінчення тижня проектного менеджменту (6 листопада) видалося найбільш напруженим та багатим на події.

О 10:00 відбулася презентація результатів проекту «Віртуальний офіс» за вересень-жовтень 2015 року, під час якої студенти, що упродовж 2-х місяців стажувалися на робочих місцях на віртуальному підприємстві ТОВ «Агробізнес», провели спільні збори засновників і дирекції за результатами діяльності підприємства у 3-му кварталі.

О 12:00 розпочалася конференція «Практика топ-менеджменту з перших вуст», на якій керівники та бізнесмени, а також представники адміністрації університету ділилися досвідом управління зі студентами та викладачами.

Леонід Федорович Кожушко, завідувач кафедри менеджменту, д.т.н., оголосив результати першого конкурсу «Студент-менеджер року», який має на меті відзначення студентів, що упродовж року реалізували найбільш значимі проекти у професійному, громадському та освітньому напрямках. Переможцем конкурсу у 2015 році став Микола Василюк-Полюшек, який успішно виконував обов’язки директора у віртуальному підприємстві ТОВ «Агробізнес», був менеджером проекту «PM Drive – 2015», а також брав участь у багатьох інших проектах, важливих для університету і кафедри менеджменту.

Закінчився цей тривалий марафон семінаром-тренінгом «Управління проектами: міфи і реальність», який проводив проектний менеджер у сфері інформаційних технологій Назар Микитин. Учасники тренінгу дискутували на тему особливостей проектного управління в Україні та обговорювали причини того, чому українські підприємства не поспішають запроваджувати сучасні практики і методики проектного управління.

За словами Руслана Костюкевича, який адміністрував цей проект, «кафедра менеджменту НУВГП завдяки партнерській підтримці Західного бізнес-центру та ГО «Регіональний центр євроінтеграційних проектів», реалізуючи такі заходи, поступово стає освітнім та науковим осередком проектного менеджменту в регіоні. Ми сподіваємося, що PM DayRivne стане згодом потужним форумом фахівців з управління проектами та дієвим інструментом поширення проектного мислення серед молоді».

Більше фото у

Прокопець Віталій,