Рада ректорів вищих навчальних закладів подала заяву до правоохоронних органів з приводу сайту Preprofessor

На засіданні Ради ректорів вищих навчальних закладів Рівненського регіону, до складу якої входять очільники Національного університету водного господарства та природокористування, Національного університету «Острозька академія», Рівненського державного гуманітарного університету та Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, було ухвалено рішення подати до Управління СБУ в Рівненській області та УМВС України в Рівненській області заяву про вчинення злочину розробниками та адміністраторами сайту preprofessor.org.

Сайт за вказаною адресою дає можливість анонімними користувачам прокоментувати та виставити оцінку представникам професорсько-викладацького складу університетів Рівненщини. Ці  коментарі, в непоодиноких випадках, містять неправдиву інформацію або зміст, який посягає на честь та гідність освітян; це, в свою чергу, суперечить статті 68 Конституції України: «Кожен зобов'язаний неухильно додержуватися Конституції та законів України, не посягати на права і свободи, честь і гідність інших людей. Праву на свободу думки і слова, на вільне вираження своїх поглядів і переконань відповідає обов'язок не поширювати про особу недостовірну інформацію та таку, що ганьбить її гідність, честь чи ділову репутацію».

«Вважаємо неприпустимим існування сайту, який прямо порушує вимоги чинного законодавства України, посягає на ділову репутацію ВНЗ та на права і свободи, честь і гідність їхніх співробітників; вбачаємо за необхідне звернутись зі спільною заявою ректорів до відповідних правоохоронних органів з метою закриття сайту http://www.preprofessor.org/public/rivne та притягнення винних осіб до відповідальності», - йдеться в заяві.

Юлія Ковальчук,
сектор зв’язків з громадськістю