Василя Слюсарчука обрали членом-кореспондентом Національної академії наук

6 березня 2015 року відбулося засідання Загальних зборів НАН України, на якому було обрано дійсних членів (академіків) та членів-кореспондентів НАН України.

З приємністю повідомляємо, що членом-кореспондентом НАН України за відділенням математики обрано д.ф.-м.н., професора, лауреата Державної премії України в галузі науки і техніки, Заслуженого працівника освіти України Слюсарчука Василя Юхимовича.

Знаменно, але ця подія  є важливою не лише для НУВГП, а і для всієї Рівненської області. Адже,  проф. Слюсарчук В.Ю. – перший і єдиний науковець Рівненщини, який удостоєний цього почесного звання.

Коротка біографічна довідка.

Проф. Слюсарчук В.Ю. народився в с. Демчин, Бердичівського р-ну, Житомирської обл.

Закінчив математичний факультет Чернівецького державного університету (1970), аспірантуру (1972). Кандидат фіз.-мат. наук (1972), доцент (1980), доктор фіз.-мат. наук (1987), професор (1989).

Лауреат Державної премії України в галузі науки і техніки (2008, Указ Президента України № 1121 – 2008). Заслужений працівник освіти України (2009, Указ Президента України № 789/2009). Нагороджений Подякою Президента України (2002) та знаками “Відмінник освіти України” (1996) і “За наукові досягнення” (2006) Міністерства освіти і науки України. Також нагороджений медаллю імені М.В. Остроградського (Український математичний конгрес, 2001) і пам’ятною медаллю імені М.М. Боголюбова та дипломом (Український математичний конгрес, 2009). Лауреат Нагороди Ярослава Мудрого (2003, академічна нагорода Академії наук вищої школи України).

Людина року в НУВГП (2001, 2002, 2005, 2007, 2008, 2009 р.).

Переможець у номінації “Кращий науковець, викладач” (2009, VII загальноміський відкритий рейтинг популярності “Гордість міста”). Нагороджений Почесною грамотою Рівненської обласної адміністрації (2014).

Академік АН вищої освіти України (з 1992 р., відділення математики та інформатики).

Проф. Слюсарчук В.Ю. фахівець у галузі диференціальних рівнянь і функціонального аналізу.

Спростував гіпотезу Любича про диференційовне відображення, показав щільність множини нерозв'язних задач Коші у просторі всіх задач Коші у випадку нескінченновимірного банахового простору та щільність множини задач Коші з неєдиними розв'язками у множині всіх задач Коші у випадку банахового простору довільної розмірності. Увів поняття істотно нестійких розв'язків еволюційних рівнянь і дослідив рівняння з істотно нестійкими розв'язками, отримав нові теореми про стійкість і нестійкість за лінійним наближенням розв'язків еволюційних рівнянь, встановив необхідні й достатні умови оборотності лінійних неавтономних с-неперервних функціонально-диференціальних операторів, встановив необхідні й достатні умови абсолютної стійкості динамічних систем із післядією, знайшов нові умови існування майже періодичних розв'язків нелінійних диференціальних, різницевих, диференціально-різницевих та функціональних рівнянь без використання H-класів цих рівнянь. Отримав загальні результати про збіжність числових рядів, окремими випадками яких є відповідні результати Лейбніца, Д'Аламбера, Гаусса, Коші, Абеля, Діріхле, Куммера, Єрмакова та інших математиків. Отримав нову інтегральну ознаку збіжності рядів.

Підготував двох кандидатів фізико-математичних наук.

Опублікував понад 350 наукових та науково-методичних праць, з них – 10 монографій і один навчальний посібник із функціонального аналізу з грифом Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України.

Міжнародні журнали з імпакт-фактором, в яких були опубліковані наукові праці проф. Слюсарчука В.Ю. у 2014 р.

Міжнародна цитованість наукових праць проф. Слюсарчука В.Ю.

• Список публікацій у Scopus – 58;
  • Цитувань у Scopus – 74;
  • h-index у Scopus – 5;

Кількість публікацій та цитованість наукових праць проф. Слюсарчука В.Ю. по роках згідно даних міжнародної науковометричної бази даних Scopus

• Список публікацій у ZentralBlattMath– 174;
  • Список публікацій у Math-Net.Ru - 24;
  • Цитувань у Math-Net.Ru - 79;
  • Список публікацій уMathSciNet - 146;
  • Цитувань у MathSciNet – 198.

Щиро вітаємо Василя Юхимовича із заслуженим визнанням його наукових здобутків. Бажаємо, подальших творчих успіхів, наснаги до написання нових наукових робіт та здійснення творчих планів.

Пінчук Олег Леонідович, кандидат технічних наук,
Науково-дослідна частина