Черняга Петро Гервазійович (24.10.1946 – 12.05.2014)

12 травня на 68 році життя пішла від нас у вічність видатна людина, великий вчений та суспільний діяч Черняга Петро Гервазійович. Доктор технічних наук, професор, член Академії будівництва України та Академії наук вищої освіти України, заслужений працівник освіти України, почесний землевпорядник України.

Петро Гервазійович народився у селі Кугаївці Чемеровецького району Хмельницької області. В 1969 році з відзнакою закінчив Львівський політехнічний інститут за спеціальністю «Астрономогеодезія», а згодом  аспірантуру. В Національному університеті водного господарства та природокористування працював з листопада 1973 року на посадах асистента, старшого викладача, доцента кафедри інженерної геодезії. Протягом семи років (1980-1987рр.) працював заступником декана факультету проектування та будівництва гідромеліоративних систем. З 1987 року  очолив кафедру інженерної геодезії. У зв’язку з реформуванням земельних відносин та гострою потребою у фахівцях за ініціативи П.Г. Черняги у 1992 році було відкрито спеціальність «Землевпорядкування та кадастр», а кафедру інженерної геодезії у 1995 році перейменовано на кафедру землевпорядкування та геодезії. У 2002 році під його керівництвом відкрито спеціальність «Геоінформаційні системи і технології». У цей період кафедра почала стрімко розвиватися: чисельність професорсько-викладацького складу зросла з 12 до 47 осіб, також оновилася матеріально-технічна база. Створено факультет землеустрою та геоінформатики, деканом якого він був протягом шести років.

П.Г.Черняга організував у НУВГП галузеву науково-дослідну лабораторію геодинаміки та геоінформатики, яка проводила наукові дослідження з питань реформування земельних відносин, математичного моделювання геодинамічних процесів, врахування тропосферної, іоносферної та електрооптичної рефракцій при геодезичних вимірюваннях та GPS-спостереженнях. Заснував наукову школу з прогнозування розвитку територій з врахуванням їх функціональних властивостей та впливу геодинамічних процесів.

Під керівництвом П.Г.Черняги було захищено близько двадцяти кандидатських і докторська дисертації.

Протягом усієї наукової діяльності Петро Гервазійович опублікував понад 200 наукових та навчально – методичних праць, мав винахід.

П.Г. Черняга був членом редакційних колегій шести фахових науково-технічних збірників, Президії навчально-методичної комісії з напряму «Геодезія, картографія та землеустрій» та комісії з розробки стандартів освіти з цього напряму, експертом ВАК України, членом громадської ради Державного комітету із земельних ресурсів тощо.

Петро Гервазійович був нагороджений знаками «Відмінник освіти України», «Почесний землевпорядник України», «Почесний геодезист України», «Петро Могила», «За наукові досягнення», «За заслуги в геодезії і картографії» 1 ст. та «Заслужений працівник освіти України».

Вклад Петра Гервазійовича у розвиток геодезії та землеустрою для нашого університету, та й загалом для України є безцінним.

В зв’язку з непоправною втратою висловлюємо щире співчуття рідним та близьким померлого.

Глибоко сумуємо та пам'ятаємо.