Дні польської культури в НУВГП. Підведення підсумків.

В період з 11 листопада по 14 листопада 2014 року в стінах нашого університету проходили Дні польської культури. Студенти мали змогу побувати на виставці польської літератури, відвідати презентацію курсів польської мови, отримати цікаву інформацію із семінару з питань взаємовпливу української та польської культури, а також помилуватись фотовиставкою про Польщу. Також була можливість зустрітись із почесним гостем - Генеральним консулом Республіки Польща в місті Луцьку з  пані Беатою Бживчи. Нагадаємо, що організаторами даного заходу в стінах нашого вузу виступили: Студентський профком, Наукова бібліотека, Сектор європейської освіти, спонсором – Копіцентр «Віват», а під час підведення підсумків пригощала компанійська ресторація Lublin. Про останніх розповімо детальніше.

Як вже зазанчалось раніше, підведення підсумків та вручення грамот і сертифікатів відбувалося в ресторані Lublin. Серед присутніх були: ректор НУВГП Мошинський В.С., проректор з науково-педагогічної, методичної та виховної роботи Лагоднюк О.А, директор Товариства польської культури в Рівному ім. В. Реймонта  Владислав Багінський, голова студентського профкому НУВГП Шлапак В,Є., доценти Корбутяк В.М., Карпюк А.А.,  представники копіцентру «Віват», а також студентський профком та активісти НУВГП.

Гості та учасники свята мали змогу продегустувати польські настоянки на різних травах, фруктах та овочах та відгадати їхні назви. Після дегустації напоїв, всі мали змогу скуштувати страви польської національної кухні, зокрема flaki (фляки – густий суп з тельбухів), pierogi (з вигляду і на смак як українські вареники), pyzy z miesem (пізи з м’ясом – дуже схоже на картоплю фаршировану м’ясом), bigos (бігос – тушена капуста з м’ясом, грибами), golonka (свинна рулька)  та багато інших.

За столом лунали хороші тости, теплі слова про відносини між Польщею та Україною, обговорювалась польська та українська культури. Присутні обмінювались теплими словами та щирими посмішками.

Дуже приємно, що в стінах НУВГП відбулося таке дійство. Ми повинні частіше проводити подібні заходи, щоб зближувати нашу та сусідню країну Польщу. Це є хороший досвід, який ми повинні перейняти і надалі застосовувати у своєму повсякденному житті. Дякуємо за чудове свято.