День народження Т.Г. Шевченка

Сьогоднішній особливий березневий день ми присвячуємо спогадам про народження талановитого письменника, художника, громадського діяча Тараса Григоровича Шевченка, діяльність якого сприяла розквіту рідної мови та культури в цілому.

З юних років Т. Г. Шевченко пізнав яким гірким на смак буває життя. Він втратив матір, потім батька, був скутий кайданами кріпацтва та вимушено переїхав зі своїм господарем на чужину в Петербург, але Божа благодать вийшла йому там на зустріч. Видатний художник Карл Брюллов та поет Василь Жуковський, доклали усіх зусиль аби визволити хлопця, в якому вже бачили велику людину.

Твори та картини Т.Г. Шевченка дихають коханням до України, вони пронизані глибоким співчуттям до всіх її ран та незхасаючою надією на краще майбутнє. Цей світлий промінь завжди був гонимий владою, завжди зазнавав утиску. Йому забороняли писати та малювати, йому заборонили повертатися в Україну, але це не завадило зберегти творчу спадщину митця.

Першу поетичну збірку “Кобзар” було опубліковано у 1840 році. Творчість Т. Г. Шевченка швидко підкорила серця українців, бо він щиро виливав свою душу, яка томилася від страждань народу, і не догоджав пестливими словами владі. Сьогодні ж Т. Г. Шевченко відомий усьому світу, а його вірші “Гайдамаки”, “Заповіт”, “І мертвим, і живим, і ненародженим” та багато інших перекладено на різні мови та кожному свідчать про незламний дух нашого народу.

• Блаженний муж на лукаву
  • Не вступає раду,
  • І не стане на путь злого,
  • І з лютим не сяде.
  • А в законі Господньому
  • Серце його й воля
  • Навчається, і стане він,
  • Як на добрім полі
  • Над водою посажене
  • Древо зеленіє,
  • Плодом вкрите. Так і муж той
  • В добрі своїм спіє,
  • А лукавих, нечестивих
  • І слід пропадає,
  • Як той попіл над землею
  • Вітер розмахає.
  • І не встануть з праведними
  • Злії з домовини,
  • Діла добрих оновляться,
  • Діла злих загинуть.

(вірш Т.Г. Шевченко “Давидові псалми”)

Так вірив Т. Г. Шевченко, так віримо ми та саме тому продовжуємо йти вперед. Ми пишаємось своїм минулим, і віримо що не будемо посоромлені й в майбутньому, бо надіємось на Божу поміч!

Студентка групи ГБВВ-21 Гусаренко-Барська Єлизавета
Студентка групи ГБВВ-21 Гусаренко-Барська Ревекка