Зустріч із заступником міністра юстиції України Іванною Смачило на тему "Державна служба: руйнація стереотипів"

5 квітня із робочим візитом на Рівненщину завітала заступник міністра юстиції України Іванна Смачило.
У ході візиту посадовиця зустрілася зі студентами Інституту права Національного університету водного господарства та природокористування.
Під час відкритого діалогу з майбутніми юристами Іванна Смачило розповіла про особливості реформування у сфері державної служби. Як приклад окремо зупинилася на створенні спеціальних органів при міністерствах - директоратів, в яких працює активна і успішна молодь. Такі нововведення покликані відновити втрачену комунікацію між громадянами та державою, і дозволити молоді, використовуючи свій потенціал, вливати на усі державотворчі процеси - зазначила Іванна Смачило. Основний меседж: змінити ставлення громадян до державної служби, а державних службовців до виконання свої обов'язків. Державна служба є відкритою, тому кожен може стати частиною змін і частиною команди директоратів. Для цього необхідно бути впевненими у своїх можливостях та пройти конкурсний відбір. Головне не картинка, а зміст, - зауважила заступник міністра.
У ході дискусії зі студентами-правниками говорили про домашнє насильство, булінг, проблеми, що виникають при виборі професії.
Так, у Рівненській області вирішено створити штаб з протидії булінгу в який включити не лише представників правоохоронних органів та навчальних закладів, але й долучити студентів Національного університету водного господарства та природокористування. Всі пропозиції, ідеї, слушні рекомендації, які виникатимуть у студентів прийматимуться до уваги і реалізовуватимуться. Ми відкриті до діалогу - зазначила під час зустрічі очільниця Рівненської юстиції Оксана Сальчук. Натомість керівництво вищого навчального закладу запропонували Іванні Смачило подібні зустрічі зі студентами зробити систематичними, оскільки існує безліч питань, які цікавлять сучасну молодь.