Засідання координаційно-консультативної ради в Гощанському районі

9 листопада 2018 року в приміщенні Горбаківського НВК відбулося засідання координаційно-консультативної ради з питань місцевого самоврядування при голові районної ради.

Вступним словом та ознайомленням з планом роботи розпочав засідання голова районної ради Олександр Поліщук. В заході взяли участь заступник голови районної ради Валентин Бедричук, керуючий справами районної ради Olexandr Panchuk , голова райдержадміністрації Юрій Ковальчук , доктор права, директор Інституту права НУВГП, заслужений юрист України, професор, академік Валерій Цимбалюк сільські голови та ЗМІ.Під час засідання було заслухано та обговорено законодавчий механізм компенсації жителям сіл депресійної лійки (Воскодави, Мнишин, Подоляни) плати за водопостачання у зв'язку з відбором води на території цих сіл і значне погіршення екологічної ситуації (тріщини на поверхні землі, руйнування фундаментів, зниження рівня води в колодязях), про який розповів Хлапук М. М - директор Інституту водного господарства і природокористування НУВГП, доктор наук, професор, академік.Наступне питання було не менш важливе і викликало жвавий інтерес у сільських голів. Хаванська О. Л- доцент Інституту права НУВГП надала роз’яснення стосовно правового регулювання користування водними об’єктами водокористувачами (щодо любительського рибальства, купання, користування водою для власних потреб). Крім того, було презентовано співробітником інституту агроекології та землеустрою НУВГП Придатко О.М , порядок відведення земельних ділянок рекреаційного призначення (для облаштування скверу, парку відпочинку) на території сільської ради.На завершення доцент Інституту права НУВГП Ясковець О. А., поінформував про порядок формування пенсійного забезпечення, зауваживши на залежності розміру пенсійних виплат від тривалості страхового стажу та розміру легальної заробітної плати, з якої сплачено страхові внески. Водночас, люди, у яких немає страхового стажу, зможуть претендувати на соціальну допомогу при досягненні 63 років. Розмір допомоги визначатиметься, виходячи з рівня доходів сім'ї пенсіонера.Як відзначалося в ході засідання, в якому взяли участь майже всі сільські голови, проведення таких заходів є надзвичайно корисним."Впевнений, що усі учасники сьогоднішнього діалогу не лише плідно поспілкувались, але й отримали корисну інформацію. Дякую всім присутнім за те, що прибули на засідання”, – підкреслив на завершення голова районної ради Олександр Поліщук.

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку