X міжрегіональна студентська науково-практична конференція з філософських дисциплін “Людина у світі духовної культури”

X міжрегіональна студентська науково-практична конференція з філософських дисциплін  “Людина у світі духовної культури”

14 травня 2015 року в рамках проведених заходів до 100-річчя заснування НУВГП відбулась X міжрегіональна студентська науково-практична конференція з філософських дисциплін  “Людина у світі духовної культури”, проведена кафедрою філософії. В роботі конференції взяло участь близько 70 студентів як з НУВГП, так і з різних навчальних закладів України: Національного педагогічного університету імені М. Драгоманова, Київського університету права НАН України, Рівненського інституту Київського університету права НАН України, Національного університету Львівська політехніка, Національного університету «Острозька Академія», Тернопільського національного технічного університету ім. І. Пулюя, Рівненського державного гуманітарного університету.

Конференція розпочалась з  пленарного засідання (голова – д. філос. н., професор Залужна А. Є.) та продовжилась у роботі 4 секцій: «Філософії» (голова – к.ф.н., доцент Гаєвська С. Р, заступник голови – к.ф.н., асистент Храпко П. Ю),  «Філософської антропології» (голова – к.ф.н., доцент Сарнавська О. В., заступник голови – асп. Матюх Т. М.), «Етики і естетики» (голова – к.ф.н., доцент Коберська Т. А., заступник голови - ас. Шадюк Т. А.), «Культурології»  (голова – к.ф.н., доцент Мельничук М. С., заступник голови асп. Гнатюк Е. М.). На  пленарному засіданні було представлено низку цікавих доповідей і презентацій з проблем дегуманізаційних тенденцій сучасного світу, феномена естетизації зла, етики бізнесу, філософії грошей та практики міжособистісних взаємин. Обговорення доповідей на секційних засіданнях носило дискусійний характер, викликало активне обговорення проблемних питань й пройшло в межах конструктивного діалогу.

Перебіг конференцій засвідчив значний інтерес студентів до проблем духовно-морального характеру, які розглядались в контексті не тільки філософських аспектів, але й економічних, правових, управлінських,  посилюючи значимість ролі прикладної філософії та її спрямованості до практичних сфер людського буття у сучасній гуманітаристиці. Особлива увага акцентувалася на неперехідних засадах діалогічності, толерантності, взаєморозумінні та людяності.

Студенти навчально-наукового інституту права теж брали участь у конференції. Серед них: Гарбарчук Мирослава, Мазур Катерина,  Столяр Віта, Ящук Марія, Трусік Антоніна.

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку