Відбулась науково-практична конференція "Правові проблеми публічного адміністрування під час воєнного стану в Україні"

Рейтинг користувача: 5 / 5

Активна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зіркаАктивна зірка

На базі Навчально-науковому інституті права Національного університету водного господарства та природокористування відбулась науково-практична конференція присвячена проблемам правового забезпечення публічного адміністрування під час воєнного стану в Україні. Як відзначив у зверненні до учасників конференції директор інституту Валерій Цимбалюк, конференція проводилась відповідно до плану наукової роботи Інституту права, втім тему визначила ситуація, в якій опинилася українська держава через агресію російської федерації. Отож, у ці складні для нашої держави дні, колектив Навчально-науково інституту права НУВГП вирішив своєю навчальною й науковою роботою підтвердити незламність духу українства і нашу загальну налаштованість на перемогу.
У роботі конференції взяли участь представники трьох рівненських закладів вищої освіти – Національного університету водного господарства та природокористування, Рівненського інституту Київського університету права НАН України і Міжнародного економіко-гуманітарного університету імені академіка Степана Дем’янчука, загалом 67 учасників.
Вітання до учасників конференції від імені ректора Національного університету водного господарства та природокористування Віктора Мошинського озвучила проректор з наукової роботи та міжнародних зв'язків НУВГП Наталія Савіна. Було відзначено важливість таких наукових заходів, які допомагають поєднати теорію і практику правового регламентування публічного адміністрування, особливо під час воєнного стану в Україні.
Своєю чергою, проректор з науково-педагогічної та навчальної роботи НУВГП Валерій Сорока наголосив, що нині надзвичайної актуальності має проєктний підхід, який можуть і реалізують науковці університету й органів державної влади та місцевого самоврядування на Рівненщині.
Серед питань, які порушувалися під час конференції варто відзначити проблемні питання діяльності органів місцевого самоврядування у викладі директора Рівненського обласного контактного центу, консультанта з правових питань Рівненського регіонального відділення Асоціації міст України Василя Куриласа; проблемні питання організації взаємодії суб’єктів владних повноважень різних рівнів під час воєнного стану в Україні, які озвучив голова Сарненської районної ради Ярослав Яковчук; практичні аспекти діяльності правової допомоги під час воєнного стану в Україні, як охарактеризував директор Регіонального центру з надання Безоплатної вторинної правової допомоги в Рівненській області Василь Овідюк.
Наукове бачення проблем правового забезпечення публічного адміністрування під час воєнного стану в Україні озвучила професор кафедри конституційного права та галузевих дисциплін Навчально-наукового інституту права НУВГП Євгенія Дуліба; діяльність органів місцевого самоврядування Республіки Польщі щодо роботи із українськими біженцями внаслідок військової агресії російської федерації висвітлила завідувач кафедри загально-теоретичних правових дисциплін Рівненського інституту Київського університету права НАН України Олена Матвійчук; конституційно-правові проблеми статусу старости старостинського округу в умовах воєнного стану проаналізував професор кафедри спеціальних юридичних дисциплін Навчально-наукового інституту права НУВГП Володимир Кафарський; специфіку адміністративних процедур митного оформлення гуманітарних вантажів у період військового стану дослідила доцент кафедри конституційного права та галузевих дисциплін Навчально-наукового інституту права НУВГП Тетяна Корнева; ідею Всесвітньої декларації інформаційних прав суспільства як основу протидії формування тоталітарних режимів озвучив професор кафедри конституційного права та галузевих дисциплін Навчально-наукового інституту права НУВГП Андрій Матвійчук.
За підсумками регіональної науково-практичної он-лайн конференції заплановане видання збірника тез на тему «Правові проблеми публічного адміністрування під час воєнного стану в Україні».