Урочистості з нагоди 202-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

Урочистості з нагоди  202-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

"Учітеся, брати мої,

Думайте, читайте,

І чужому научайтесь,

Свого не цурайтесь!"

Тарас Шевченко

Шевченко входить у наше життя так просто, як приходять найближчі друзі. З журливими піснями, які співала нам мати, розповідями наших дідусів і бабусь.

Без сумнiву, як не можна уявити української домівки без Шевченківського "Кобзаря", так і не можна уявити виховання молодого покоління без посилання на пророчi твори поета.

9 березня в інституті права розпочалися урочистості з нагоди  202-ї річниці від дня народження Тараса Григоровича Шевченка. Cтуденти інституту прийшли у вишиванках, щоб вшанувати пам'ять  легендарного сина України, прабатька української нації, що об’єднує наших земляків на всій земній кулі. Шевченківське свято розпочалося з перегляду , як кажуть,  другого  національного гімну України «Реве та стогне Дніпр широкий.», відеофільму про життя  Тараса Григоровича.

З визначенням місця і ролі Кобзаря, розвінчуванням стереотипів від сприймання його творчості виступив зав. кафедри міжнародного права та юридичної журналістики  канд.. філологічних наук Володимир Шанюк.

Студенти   декламували  улюблені поезії Кобзаря, зачитували власні роздуми   на тему  «Шевченко у моєму житті».

Змістовну промову виголосив директор інституту проф. Валерій  Цимбалюк  Він наголосив на актуальностi та необхiдноcтi вивчення та постiйного звернення до багатої спадщини Великого Кобзаря саме сьогоднi, кoли Україна виборює свою незалежнiсть вiд зовнiшнiх та внутрiшнiх ворогiв.

Студенти та викладачі відвідали виставку раритетних та сучасних Кобзарів, книжок про Тараса Григоровича Шеченка,  рушників, вітальних листівок початку ХХ ст, листівок    зі словами патріотичних пісень рівненського барда Олександра Смика. За активну участь в проведенні Шевченківського свята студенти будуть н6агороджені почесними грамотами інституту.

Надія Шидей