У НУВГП відбувся круглий стіл до ювілею митрополита Шептицького

Цьогоріч виповнилося 150 років від дня народження митрополита Української греко-католицької церкви, видатного церковного і громадського діяча, вченого та благодійника Андрея Шептицького. Постановою Верховною Ради України 2015 рік проголошено роком Шептицького. У багатьох регіонах держави проходять різноманітні заходи, присвячені ювілейній даті.

У Рівному на базі НУВГП за ініціативою кафедри суспільних дисциплін відбувся круглий стіл, на якому з науковими доповідями та повідомленнями виступили викладачі та студенти університету. Біографічну довідку про Шептицького подала студентка групи ОА-32 А. Войтюк. Про маловідомі факти з життя митрополита, зокрема про його фінансово-економічну діяльність, про ставлення до комуністичного й нацистського режимів, про позицію у контексті українського Голодомору та єврейського Голокосту йшлося у повідомленнях студентів групи АУТП-31 А. Коваля, О. Михайлюка, І. Юдіна. Уривки з творів Шептицького, з його пастирських послань і соціально-богословського трактату «Як будувати рідну хату» прокоментували студентки групи ЕК-31 Н. Колінчук та І. Ляшук.

Доцент кафедри суспільних дисциплін Сталовєрова Г. В. зазначила, що такі заходи вкрай потрібні українській молоді, зокрема студентам вишів, адже вони формують у них усвідомлене почуття патріотизму, активну життєву та громадську позицію. Доцент кафедри суспільних дисциплін Крупка О. В зупинився на темі ставлення Шептицького до молоді, до виховання та освіти нового покоління, на долю якого на переконання митрополита, випаде бути основою для духовно-культурного та політичного піднесенняукраїнського народу у майбутньому.

Як головне мотто зібрання пролунали слова Шептицького «Не потоком шумних і галасливих фраз, а тихою й невтомною працею любіть Україну». Ці слова, які були головним принципом життя українського духовного провідника і морального авторитета, донині є актуальним дороговказом для усіх тих, хто прагне добра власному народу і сумлінно працює на ниві його відродження. Учасники круглого столу зійшлися на думці, що особа митрополита Шептицького належить не лише до видатних постатей нашої історії і культури, а й до правдивих представників української еліти, до справжніх будівничих української державності та нації.

Знайшли помилку? Натисність Ctrl+Enter. У спливаючому вікні опишіть цю помилку